ÖZLEM İsim Raporu:

ÖZLEM Adının Yaygınlığı

ÖZLEM Türkiye'de en çok kullanılan 15. isim (... 13. ömer, 14. ismail, 15. özlem, 16. kemal, 17. ayşe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 174 kişiden birinin adı ÖZLEM ve ismin yaygınlık oranı binde 5.74.

ÖZLEM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:51 itibariyle yaklaşık 518,070 kişinin isminin ÖZLEM olduğu ve ÖZLEM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 6822 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÖZLEM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÖZLEM yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÖZLEM Türkiye'nin en yaygın 15. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 15. ad ise Ann ismi. ÖZLEM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 13. Mark 14. Alan 15. Ann 16. Lee 17. Steven isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÖZLEM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÖZLEM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÖZLEM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÖZLEM İsminin Yazılışı:

-----...-...--

Denizcilik Alfabesinde ÖZLEM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÖZLEM İsminin Barkod Yazılışı:

ÖZLEM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÖZLEM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÖZLEM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÖZLEM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (zlem) göre özlem ile Uyumlu İsimler :

gizlem

Son 3 harfine (lem) göre özlem ile Uyumlu İsimler :

eylem elem çilem şehlem

Son 2 harfine (em) göre özlem ile Uyumlu İsimler :

cem çiğdem meltem adem sinem erdem didem ekrem şebnem kerem senem irem gizem muharrem meryem görkem ethem sanem erem muhterem mükerrem rüstem ayşem hatem hürrem muhteşem ecem azem bükem diğdem emrem ersem mukaddem neşem istem bahrem çisem ergem gülerdem kadem önem özdem

BAŞ HARFLERİ ÖZLEM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (özle) göre ÖZLEM ile Uyumlu İsimler :

özlen

İlk 3 harfine (özl) göre ÖZLEM ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (öz) göre ÖZLEM ile Uyumlu İsimler :

özgür özge özcan özkan özden öznur özgül özer özgen özay özgün özdemir özhan öztürk özgü özben özen öztekin özüm özbil özger özal özde özdem özder özenç özgecan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÖZLEM İLE UYUMLU İSİMLER:

'öz' ile başlayıp 'em' ile Biten İsimler :

özdem

'ö' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

özüm ömrüm önem

ÖZLEM isminin Anlamı

ÖZLEM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÖZLEM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÖZLEM + Anlam" veya "ÖZLEM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÖZLEM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÖZLEM adını oluşturan Ö, Z, L, E, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

Ö
Z
L
E
M
TOPLAM
19
29
15
6
16
85

ÖZLEM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1583. oktay, 1584. şirin, 1585. özlem, 1586. berkant, 1587. ertuğ, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin