NEZİR İsim Raporu:

NEZİR Adının Yaygınlığı

NEZİR Türkiye'de en çok kullanılan 2208. isim (... 2206. hasip, 2207. lamih, 2208. nezir, 2209. mahfuz, 2210. mahrumi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEZİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEZİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:14 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin NEZİR olduğu ve NEZİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEZİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEZİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEZİR Türkiye'nin en yaygın 2208. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2208. ad ise Prabhakar ismi. NEZİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2206. Ulrich 2207. Heinz 2208. Prabhakar 2209. Jawad 2210. Denny isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEZİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEZİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEZİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEZİR İsminin Yazılışı:

-..--.....-.

Denizcilik Alfabesinde NEZİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEZİR İsminin Barkod Yazılışı:

NEZİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEZİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEZİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nezire

SON HARFLERİ NEZİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ezir) göre nezir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zir) göre nezir ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ir) göre nezir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir bedir ebubekir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir münir semir

BAŞ HARFLERİ NEZİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nezi) göre NEZİR ile Uyumlu İsimler :

nezih nezihe nezire

İlk 3 harfine (nez) göre NEZİR ile Uyumlu İsimler :

nezahat nezaket nezail nezhet

İlk 2 harfine (ne) göre NEZİR ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi necip nergis nermin necla nevra neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez neşem neval nefishan nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEZİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

nehir

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nadir nigar nurer nazır naser nazar nurper nefer nurfer

NEZİR isminin Anlamı

NEZİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEZİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEZİR + Anlam" veya "NEZİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEZİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEZİR adını oluşturan N, E, Z, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

N
E
Z
İ
R
TOPLAM
17
6
29
12
21
85

NEZİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1614. hepgül, 1615. kalender, 1616. nezir, 1617. samiye, 1618. turabi, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender samiye turabi zeybek keskin şevin