NAZAR İsim Raporu:

NAZAR Adının Yaygınlığı

NAZAR Türkiye'de en çok kullanılan 1758. isim (... 1756. nasibe, 1757. nasıh, 1758. nazar, 1759. nerime, 1760. nesligül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NAZAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NAZAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:41 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin NAZAR olduğu ve NAZAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZAR Türkiye'nin en yaygın 1758. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1758. ad ise Justine ismi. NAZAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1756. Tod 1757. Manohar 1758. Justine 1759. Vinh 1760. Bhupendra isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZAR İsminin Yazılışı:

-..---...-.-.

Denizcilik Alfabesinde NAZAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZAR İsminin Barkod Yazılışı:

NAZAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azar) göre nazar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zar) göre nazar ile Uyumlu İsimler :

gülizar bayzar gülfizar lalezar

Son 2 harfine (ar) göre nazar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar yaşar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bernar bilbaşar kibar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ NAZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (naza) göre NAZAR ile Uyumlu İsimler :

nazan

İlk 3 harfine (naz) göre NAZAR ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazım nazmiye nazmi nazif naz nazife nazik nazire naziye nazır nazime

İlk 2 harfine (na) göre NAZAR ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nadir nigar nehir nurer nazır naser nurper nezir nefer nurfer

NAZAR isminin Anlamı

NAZAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZAR + Anlam" veya "NAZAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZAR adını oluşturan N, A, Z, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

N
A
Z
A
R
TOPLAM
17
1
29
1
21
69

NAZAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 999. melike, 1000. nadiye, 1001. nazar, 1002. rejin, 1003. roza, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan altay ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal