NASİF İsim Raporu:

NASİF Adının Yaygınlığı

NASİF Türkiye'de en çok kullanılan 2269. isim (... 2267. nahi, 2268. naide, 2269. nasif, 2270. natali, 2271. nayıf, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NASİF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NASİF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 12:46 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin NASİF olduğu ve NASİF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NASİF adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,956 NASİF yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NASİF sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

NASİF Türkiye'nin en yaygın 2269. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2269. ad ise Emmet ismi. NASİF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2267. Wilhelm 2268. Washington 2269. Emmet 2270. Fong 2271. Brice isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NASİF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NASİF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NASİF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NASİF İsminin Yazılışı:

-..-.......-.

Denizcilik Alfabesinde NASİF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NASİF İsminin Barkod Yazılışı:

NASİF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NASİF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NASİF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NASİF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asif) göre nasif ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sif) göre nasif ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (if) göre nasif ile Uyumlu İsimler :

elif arif akif latif nazif raif kaşif şerif abdüllatif

BAŞ HARFLERİ NASİF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nasi) göre NASİF ile Uyumlu İsimler :

nasibe

İlk 3 harfine (nas) göre NASİF ile Uyumlu İsimler :

nasuh naser nasıh

İlk 2 harfine (na) göre NASİF ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız nazar nadircan nafı nahi naide natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NASİF İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'if' ile Biten İsimler :

nazif

'n' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

nayıf

NASİF isminin Anlamı

NASİF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NASİF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NASİF + Anlam" veya "NASİF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NASİF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NASİF adını oluşturan N, A, S, İ, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

N
A
S
İ
F
TOPLAM
17
1
22
12
7
59

NASİF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 606. ercin, 607. fetih, 608. nasif, 609. özde, 610. salih, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç namık peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih özde