NASER İsim Raporu:

NASER Adının Yaygınlığı

NASER Türkiye'de en çok kullanılan 1755. isim (... 1753. nadile, 1754. nafız, 1755. naser, 1756. nasibe, 1757. nasıh, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NASER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NASER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:53 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin NASER olduğu ve NASER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NASER adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 37.03 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 12,833 NASER yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NASER sayısı her yıl 97 kişi artıyor.

NASER Türkiye'nin en yaygın 1755. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1755. ad ise Tin ismi. NASER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1753. Margot 1754. Seung 1755. Tin 1756. Tod 1757. Manohar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NASER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NASER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NASER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NASER İsminin Yazılışı:

-..-.....-.

Denizcilik Alfabesinde NASER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NASER İsminin Barkod Yazılışı:

NASER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NASER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NASER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NASER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aser) göre naser ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ser) göre naser ile Uyumlu İsimler :

eser kevser müyesser güleser gülser taciser efser mehser gülümser

Son 2 harfine (er) göre naser ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver sümer ilter şener cevher tanzer sefer ülker sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder kunter merter nurer yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer ekber göçer süer gürler göker lider dönger müzekker nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver günfer

BAŞ HARFLERİ NASER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nase) göre NASER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nas) göre NASER ile Uyumlu İsimler :

nasuh nasibe nasıh nasif

İlk 2 harfine (na) göre NASER ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız nazar nadircan nafı nahi naide natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NASER İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

nur nilüfer nadir nigar nehir nurer nazır nazar nurper nezir nefer nurfer

NASER isminin Anlamı

NASER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NASER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NASER + Anlam" veya "NASER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NASER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NASER adını oluşturan N, A, S, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

N
A
S
E
R
TOPLAM
17
1
22
6
21
67

NASER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 916. şenel, 917. naciye, 918. naser, 919. nildan, 920. zehra, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal