ITIR İsim Raporu:

ITIR Adının Yaygınlığı

ITIR Türkiye'de en çok kullanılan 2091. isim (... 2089. ergünay, 2090. erim, 2091. ıtır, 2092. erizan, 2093. eriş, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ITIR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ITIR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:52 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ITIR olduğu ve ITIR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ITIR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ITIR yaşadığını tahmin ediyoruz.

ITIR Türkiye'nin en yaygın 2091. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2091. ad ise Neena ismi. ITIR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2089. Keller 2090. Wong 2091. Neena 2092. Parul 2093. Jamshid isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ITIR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ITIR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ITIR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ITIR İsminin Yazılışı:

..-...-.

Denizcilik Alfabesinde ITIR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ITIR İsminin Barkod Yazılışı:

ITIR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ITIR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ITIR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ITIR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (tır) göre ıtır ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ır) göre ıtır ile Uyumlu İsimler :

bahadır hıdır nazır bayındır hızır

BAŞ HARFLERİ ITIR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ıtı) göre ITIR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ıt) göre ITIR ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ITIR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ı' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ITIR isminin Anlamı

ITIR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ITIR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ITIR + Anlam" veya "ITIR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ITIR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ITIR adını oluşturan I, T, I, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

I
T
I
R
TOPLAM
11
24
11
21
67

ITIR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 937. ensar, 938. erdebil, 939. ıtır, 940. diyar, 941. manol, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil diyar manol sebati senar temel yenal