ERİŞ İsim Raporu:

ERİŞ Adının Yaygınlığı

ERİŞ Türkiye'de en çok kullanılan 2093. isim (... 2091. ıtır, 2092. erizan, 2093. eriş, 2094. borahan, 2095. ersun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ERİŞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ERİŞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 00:59 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin ERİŞ olduğu ve ERİŞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERİŞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERİŞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERİŞ Türkiye'nin en yaygın 2093. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2093. ad ise Jamshid ismi. ERİŞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2091. Neena 2092. Parul 2093. Jamshid 2094. Carmelita 2095. Sammy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERİŞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERİŞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERİŞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERİŞ İsminin Yazılışı:

..-......

Denizcilik Alfabesinde ERİŞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERİŞ İsminin Barkod Yazılışı:

ERİŞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERİŞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERİŞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ilteriş

SON HARFLERİ ERİŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (riş) göre eriş ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre eriş ile Uyumlu İsimler :

derviş memiş rebiş yetiş

BAŞ HARFLERİ ERİŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (eri) göre ERİŞ ile Uyumlu İsimler :

erinç erim erizan

İlk 2 harfine (er) göre ERİŞ ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy ersel erden erem erkin ersen ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan eralp erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem ertunga erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERİŞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'ş' ile Biten İsimler :

ERİŞ isminin Anlamı

ERİŞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERİŞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERİŞ + Anlam" veya "ERİŞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERİŞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERİŞ adını oluşturan E, R, İ, Ş harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 62:

E
R
İ
Ş
TOPLAM
6
21
12
23
62

ERİŞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 730. botan, 731. başbuğ, 732. eriş, 733. filare, 734. göze, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 62 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

rıza ihsan ahter aydın alaeddin şefik aliye ayçin aylan berçin özge ışın ferhan efser eliya ethem evin gülfe gökcan halit haşim barlas medine nadire nedime sacit sanem sefer ömer refhan zekai botan başbuğ filare göze ilayda ılgın garip nesma seyda