ERTUNÇ İsim Raporu:

ERTUNÇ Adının Yaygınlığı

ERTUNÇ Türkiye'de en çok kullanılan 929. isim (... 927. erkin, 928. ersen, 929. ertunç, 930. evin, 931. ezel, ...). Ülkemizde yaklaşık her 7,362 kişiden birinin adı ERTUNÇ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.14.

ERTUNÇ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 03-03-2024 15:38 itibariyle yaklaşık 12,575 kişinin isminin ERTUNÇ olduğu ve ERTUNÇ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 166 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERTUNÇ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERTUNÇ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERTUNÇ Türkiye'nin en yaygın 929. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 929. ad ise Trent ismi. ERTUNÇ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 927. Jocelyn 928. Constantine 929. Trent 930. Avery 931. Barrett isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERTUNÇ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERTUNÇ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERTUNÇ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERTUNÇ İsminin Yazılışı:

..-.-..--.-.-.

Denizcilik Alfabesinde ERTUNÇ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERTUNÇ İsminin Barkod Yazılışı:

ERTUNÇ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERTUNÇ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERTUNÇ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERTUNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (rtunç) göre ertunç ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (tunç) göre ertunç ile Uyumlu İsimler :

tunç aytunç

Son 3 harfine (unç) göre ertunç ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre ertunç ile Uyumlu İsimler :

erdinç sevinç kıvanç erinç övünç atınç güvenç inanç direnç özenç

BAŞ HARFLERİ ERTUNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ertun) göre ERTUNÇ ile Uyumlu İsimler :

ertunga

İlk 4 harfine (ertu) göre ERTUNÇ ile Uyumlu İsimler :

ertuğrul ertuğ

İlk 3 harfine (ert) göre ERTUNÇ ile Uyumlu İsimler :

ertan ertürk ertekin

İlk 2 harfine (er) göre ERTUNÇ ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren erdoğan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen erbil erhun erşan eralp erdil erduran erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERTUNÇ İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'nç' ile Biten İsimler :

erdinç erinç

'e' ile başlayıp 'ç' ile Biten İsimler :

ERTUNÇ isminin Anlamı

ERTUNÇ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERTUNÇ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERTUNÇ + Anlam" veya "ERTUNÇ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERTUNÇ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERTUNÇ adını oluşturan E, R, T, U, N, Ç harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 97:

E
R
T
U
N
Ç
TOPLAM
6
21
24
25
17
4
97

ERTUNÇ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1944. şerifhan, 1945. denizhan, 1946. ertunç, 1947. duriye, 1948. gürler, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 97 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

altınay füsun şerifhan denizhan duriye gürler hamiyet nükhet kubilay nezaket saruhan sedanur tanseli özgül muhtar kerimhan melikşah nurfer raziye selver ülküm varsıl ünver