ALTINAY İsim Raporu:

ALTINAY Adının Yaygınlığı

ALTINAY Türkiye'de en çok kullanılan 1502. isim (... 1500. alpagan, 1501. alperkaan, 1502. altınay, 1503. arbay, 1504. arefe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ALTINAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ALTINAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:12 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ALTINAY olduğu ve ALTINAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALTINAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ALTINAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ALTINAY Türkiye'nin en yaygın 1502. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1502. ad ise Kenton ismi. ALTINAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1500. Hernan 1501. Erick 1502. Kenton 1503. Alphonse 1504. Shankar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALTINAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALTINAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALTINAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALTINAY İsminin Yazılışı:

.-.-..-..-..--.--

Denizcilik Alfabesinde ALTINAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALTINAY İsminin Barkod Yazılışı:

ALTINAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALTINAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALTINAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALTINAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (ltınay) göre altınay ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (tınay) göre altınay ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ınay) göre altınay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nay) göre altınay ile Uyumlu İsimler :

günay şenay sunay sonay tunay çetinay tanay gökşenay setenay benay doğanay dolunay ergünay gülsünay onay tünay önay

Son 2 harfine (ay) göre altınay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray

BAŞ HARFLERİ ALTINAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (altına) göre ALTINAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (altın) göre ALTINAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (altı) göre ALTINAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (alt) göre ALTINAY ile Uyumlu İsimler :

altan altuğ altay altemur

İlk 2 harfine (al) göre ALTINAY ile Uyumlu İsimler :

ali alper alp alev alpay alparslan alpaslan alaattin alican aliye alkan alperen alaaddin alim alişan alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan alpin alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALTINAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'alt' ile başlayıp 'nay' ile Biten İsimler :

'al' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

alpay altay alpgiray

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

atalay atay akay arbay

ALTINAY isminin Anlamı

ALTINAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALTINAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALTINAY + Anlam" veya "ALTINAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALTINAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALTINAY adını oluşturan A, L, T, I, N, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 97:

A
L
T
I
N
A
Y
TOPLAM
1
15
24
11
17
1
28
97

ALTINAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1940. yasemen, 1941. zeynal, 1942. altınay, 1943. füsun, 1944. şerifhan, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 97 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

füsun şerifhan denizhan ertunç duriye gürler hamiyet nükhet kubilay nezaket saruhan sedanur tanseli özgül muhtar kerimhan melikşah nurfer raziye selver ülküm varsıl ünver