ALP İsim Raporu:

ALP Adının Yaygınlığı

ALP Türkiye'de en çok kullanılan 152. isim (... 150. cüneyt, 151. turgay, 152. alp, 153. cemil, 154. mehtap, ...). Ülkemizde yaklaşık her 736 kişiden birinin adı ALP ve ismin yaygınlık oranı binde 1.36.

ALP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-03-2024 04:21 itibariyle yaklaşık 122,153 kişinin isminin ALP olduğu ve ALP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1616 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALP adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,461 ALP yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ALP sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

ALP Türkiye'nin en yaygın 152. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 152. ad ise Pamela ismi. ALP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 150. Jerry 151. Antonio 152. Pamela 153. Sharon 154. Ira isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALP İsminin Yazılışı:

.-.-...--.

Denizcilik Alfabesinde ALP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALP İsminin Barkod Yazılışı:

ALP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

alper alpay alparslan alpaslan alperen eralp gökalp alptekin alpagan alperkaan alpin güralp sualp tunçalp alpar alpgiray gündüzalp çağlaralp tanalp

SON HARFLERİ ALP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (lp) göre alp ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ ALP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (al) göre ALP ile Uyumlu İsimler :

ali alper alev altan alpay altuğ alparslan alpaslan alaattin alican aliye alkan alperen altay alaaddin alim alişan alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan altınay alpin altemur alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALP İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

afitap

ALP isminin Anlamı

ALP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALP + Anlam" veya "ALP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALP adını oluşturan A, L, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 36:

A
L
P
TOPLAM
1
15
20
36

ALP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 61. nida, 62. isa, 63. alp, 64. sefa, 65. taha, ... Toplam 6 ismin aritmetik toplamı 36 (Binde 2.43 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sefa taha ahu azad nafı