ALTAY İsim Raporu:

ALTAY Adının Yaygınlığı

ALTAY Türkiye'de en çok kullanılan 1010. isim (... 1008. afife, 1009. tümay, 1010. altay, 1011. fatin, 1012. nahit, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ALTAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ALTAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:14 itibariyle yaklaşık 9,008 kişinin isminin ALTAY olduğu ve ALTAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ALTAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ALTAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ALTAY Türkiye'nin en yaygın 1010. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1010. ad ise Emery ismi. ALTAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1008. Luz 1009. Judson 1010. Emery 1011. Cole 1012. Sunita isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ALTAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ALTAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ALTAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ALTAY İsminin Yazılışı:

.-.-..-.--.--

Denizcilik Alfabesinde ALTAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ALTAY İsminin Barkod Yazılışı:

ALTAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ALTAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ALTAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ALTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ltay) göre altay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tay) göre altay ile Uyumlu İsimler :

oktay çağatay atay sabutay bilgütay kutay

Son 2 harfine (ay) göre altay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ ALTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (alta) göre ALTAY ile Uyumlu İsimler :

altan

İlk 3 harfine (alt) göre ALTAY ile Uyumlu İsimler :

altuğ altınay altemur

İlk 2 harfine (al) göre ALTAY ile Uyumlu İsimler :

ali alper alp alev alpay alparslan alpaslan alaattin alican aliye alkan alperen alaaddin alim alişan alkım alptekin alaeddin alanur algın alkın almora almıla alpagan alperkaan alpin alaettin alihan alime alize alpar alpgiray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ALTAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'al' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

alpay altınay alpgiray

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

atalay atay akay arbay

ALTAY isminin Anlamı

ALTAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ALTAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ALTAY + Anlam" veya "ALTAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ALTAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ALTAY adını oluşturan A, L, T, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 69:

A
L
T
A
Y
TOPLAM
1
15
24
1
28
69

ALTAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 979. şilan, 980. sinan, 981. altay, 982. ertan, 983. ferhat, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 69 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

sinan ertan ferhat gökhan alişan bayram aysan deniz bessam cenkay duran farşid feyhan kerim kezban koral sezi taner melike nadiye nazar rejin roza özcan samet seçgin suar uluç vasfi volga iklim şerif şule talay asiye dengir emür hatime ılgıt safire selcen itidal