GÖRAY İsim Raporu:

GÖRAY Adının Yaygınlığı

GÖRAY Türkiye'de en çok kullanılan 2159. isim (... 2157. göktan, 2158. göktigin, 2159. göray, 2160. göze, 2161. hakdiler, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı GÖRAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

GÖRAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:33 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin GÖRAY olduğu ve GÖRAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

GÖRAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda GÖRAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

GÖRAY Türkiye'nin en yaygın 2159. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2159. ad ise Mounir ismi. GÖRAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2157. Nils 2158. Matthias 2159. Mounir 2160. Roscoe 2161. Kang isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

GÖRAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde GÖRAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde GÖRAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde GÖRAY İsminin Yazılışı:

--.---.-..--.--

Denizcilik Alfabesinde GÖRAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

GÖRAY İsminin Barkod Yazılışı:

GÖRAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(GÖRAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

GÖRAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ GÖRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (öray) göre göray ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ray) göre göray ile Uyumlu İsimler :

koray nuray eray güray giray yıldıray feray miray boray baturay esmeray beray seray biray hüray muşturay samuray alpgiray bediray kamuray semray oray

Son 2 harfine (ay) göre göray ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay tülay ilkay olcay nilay kubilay günay alpay çağatay şenay sunay sevilay gökay özay atalay atay sonay tugay berkay burkay tunay tümay altay ışılay kutlay akay okay orbay dilay türkay simay dinçay altınay arbay cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday dolakay mutluay sabutay selay setenay sılay talay benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay kutay nilkay onay serbay tünay uzay önay

BAŞ HARFLERİ GÖRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (göra) göre GÖRAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (gör) göre GÖRAY ile Uyumlu İsimler :

görkem

İlk 2 harfine () göre GÖRAY ile Uyumlu İsimler :

gökhan gözde gökçe gökçen gönül göksel gökmen gökay göktürk gökben gökşen göknur göksu gökalp göksal göksun göktuğ gökberk göçer gök gökcan göker gökşenay gönen gözen göknil göksen göktan göktigin göze gökşin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ GÖRAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'gö' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

gökay gökşenay

'g' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

gülay günay güray giray güney gürsoy gencay gülsay gülsünay

GÖRAY isminin Anlamı

GÖRAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size GÖRAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "GÖRAY + Anlam" veya "GÖRAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
GÖRAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

GÖRAY adını oluşturan G, Ö, R, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 77:

G
Ö
R
A
Y
TOPLAM
8
19
21
1
28
77

GÖRAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1315. devran, 1316. efsun, 1317. göray, 1318. hatun, 1319. kiraz, ... Toplam 46 ismin aritmetik toplamı 77 (Binde 18.61 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

serhan arslan aslıhan azize baybars bilbaşar birtan çağnur enver cihanşah elvin vildan emrehan erdoğan ergun evren gülden gülhan günhal gökalp jülide özay özbil mehtap melise mübeccel nevil selman sılay tiraje abdulbaki attila atılgan aybüke devran efsun hatun kiraz nadircan selime semir serim sezgi zerel öniz