ARBAY İsim Raporu:

ARBAY Adının Yaygınlığı

ARBAY Türkiye'de en çok kullanılan 1503. isim (... 1501. alperkaan, 1502. altınay, 1503. arbay, 1504. arefe, 1505. arkun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ARBAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ARBAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:50 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin ARBAY olduğu ve ARBAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARBAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ARBAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ARBAY Türkiye'nin en yaygın 1503. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1503. ad ise Alphonse ismi. ARBAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1501. Erick 1502. Kenton 1503. Alphonse 1504. Shankar 1505. Linn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARBAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARBAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARBAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARBAY İsminin Yazılışı:

.-.-.-....--.--

Denizcilik Alfabesinde ARBAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARBAY İsminin Barkod Yazılışı:

ARBAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARBAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARBAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ARBAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rbay) göre arbay ile Uyumlu İsimler :

orbay erbay serbay

Son 3 harfine (bay) göre arbay ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ay) göre arbay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ ARBAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (arba) göre ARBAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (arb) göre ARBAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ar) göre ARBAY ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda armağan arife arslan arman arkan argun artun aras arzum arefe arkun artuner arzugül arin arkın arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARBAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'ar' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

alpay atalay atay altay akay altınay alpgiray

ARBAY isminin Anlamı

ARBAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARBAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARBAY + Anlam" veya "ARBAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARBAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARBAY adını oluşturan A, R, B, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

A
R
B
A
Y
TOPLAM
1
21
2
1
28
53

ARBAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 381. kadir, 382. afşar, 383. arbay, 384. ceren, 385. behnan, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir afşar ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan esat halil hanife hasibe hilal kadri macir sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi