HASİBE İsim Raporu:

HASİBE Adının Yaygınlığı

HASİBE Türkiye'de en çok kullanılan 1263. isim (... 1261. hadi, 1262. hamdullah, 1263. hasibe, 1264. hatem, 1265. ümeyye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı HASİBE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

HASİBE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:28 itibariyle yaklaşık 6,299 kişinin isminin HASİBE olduğu ve HASİBE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HASİBE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HASİBE yaşadığını tahmin ediyoruz.

HASİBE Türkiye'nin en yaygın 1263. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1263. ad ise Pravin ismi. HASİBE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1261. Hossein 1262. Mara 1263. Pravin 1264. Elton 1265. Emory isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HASİBE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HASİBE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HASİBE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HASİBE İsminin Yazılışı:

.....-.....-....

Denizcilik Alfabesinde HASİBE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HASİBE İsminin Barkod Yazılışı:

HASİBE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HASİBE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HASİBE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HASİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (asibe) göre hasibe ile Uyumlu İsimler :

nasibe

Son 4 harfine (sibe) göre hasibe ile Uyumlu İsimler :

nesibe

Son 3 harfine (ibe) göre hasibe ile Uyumlu İsimler :

habibe mevhibe necibe cazibe muhibe nebibe tayyibe

Son 2 harfine (be) göre hasibe ile Uyumlu İsimler :

pembe kurtcebe nüşabe

BAŞ HARFLERİ HASİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (hasib) göre HASİBE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (hasi) göre HASİBE ile Uyumlu İsimler :

hasip

İlk 3 harfine (has) göre HASİBE ile Uyumlu İsimler :

hasan hasret

İlk 2 harfine (ha) göre HASİBE ile Uyumlu İsimler :

hakan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim habib haldun halide hamide haşmet habibe hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet habip hadi hamdullah hatem hayrünnisa hakim habibullah habil hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HASİBE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'be' ile Biten İsimler :

habibe

'h' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

hatice hande hanife hayriye hale halime halide hamide hafize huriye hüsniye hediye halise hamidiye hare hüdeyde hamdiye hatime huzeyfe

HASİBE isminin Anlamı

HASİBE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HASİBE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HASİBE + Anlam" veya "HASİBE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HASİBE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HASİBE adını oluşturan H, A, S, İ, B, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

H
A
S
İ
B
E
TOPLAM
10
1
22
12
2
6
53

HASİBE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 392. halil, 393. hanife, 394. hasibe, 395. hilal, 396. kadri, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir afşar arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan esat halil hanife hilal kadri macir sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi