HABİL İsim Raporu:

HABİL Adının Yaygınlığı

HABİL Türkiye'de en çok kullanılan 1657. isim (... 1655. müşfik, 1656. habibullah, 1657. habil, 1658. hakikat, 1659. halenur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı HABİL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

HABİL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:25 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin HABİL olduğu ve HABİL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

HABİL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda HABİL yaşadığını tahmin ediyoruz.

HABİL Türkiye'nin en yaygın 1657. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1657. ad ise Colette ismi. HABİL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1655. Octavio 1656. Jeannine 1657. Colette 1658. Lucinda 1659. Oren isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

HABİL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde HABİL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde HABİL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde HABİL İsminin Yazılışı:

.....--......-..

Denizcilik Alfabesinde HABİL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

HABİL İsminin Barkod Yazılışı:

HABİL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(HABİL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

HABİL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ HABİL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (abil) göre habil ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bil) göre habil ile Uyumlu İsimler :

nebil erbil özbil erdebil

Son 2 harfine (il) göre habil ile Uyumlu İsimler :

ismail halil kamil serpil cemil seçil sevil adil nail idil nil beril şamil mikail celil cebrail asil erdil israfil nevil nezail akil efil göknil

BAŞ HARFLERİ HABİL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (habi) göre HABİL ile Uyumlu İsimler :

habib habibe habip habibullah

İlk 3 harfine (hab) göre HABİL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ha) göre HABİL ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan halil hatice haluk hande harun hakkı halit handan hamdi haydar hamit havva hacer hayrettin hacı halis hayri hayati hamza hanife hayriye hale halime halim haldun halide hamide haşmet hafize hanifi haşim hami han hayrullah hazal halise hamiyet hadi hamdullah hasibe hatem hayrünnisa hakim hasret hakikat halenur hamidiye hare havvanur hayim hayrünisa hayyam hakdiler hakkan haki halef hamdiye hanım harbi hatime hatun hayal hanefi hasip hayat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ HABİL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ha' ile başlayıp 'il' ile Biten İsimler :

halil

'h' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

hilal hazal heval hürol hurigül hayal hepgül

HABİL isminin Anlamı

HABİL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size HABİL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "HABİL + Anlam" veya "HABİL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
HABİL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

HABİL adını oluşturan H, A, B, İ, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 40:

H
A
B
İ
L
TOPLAM
10
1
2
12
15
40

HABİL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 102. ferda, 103. sadi, 104. habil, 105. hicabi, 106. rana, ... Toplam 18 ismin aritmetik toplamı 40 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

elif akife said belma çağıl celal cenk ferda sadi hicabi rana çiçek efil maide nahi taci şadi