CENK İsim Raporu:

CENK Adının Yaygınlığı

CENK Türkiye'de en çok kullanılan 145. isim (... 143. eda, 144. zeki, 145. cenk, 146. muhammet, 147. ersin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 701 kişiden birinin adı CENK ve ismin yaygınlık oranı binde 1.43.

CENK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-01-2023 13:43 itibariyle yaklaşık 126,580 kişinin isminin CENK olduğu ve CENK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1700 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CENK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,440 CENK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada CENK sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

CENK Türkiye'nin en yaygın 145. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 145. ad ise Franklin ismi. CENK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 143. Herbert 144. Adam 145. Franklin 146. Luis 147. Rebecca isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CENK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CENK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CENK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CENK İsminin Yazılışı:

-.-..-.-.-

Denizcilik Alfabesinde CENK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CENK İsminin Barkod Yazılışı:

CENK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CENK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CENK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

cenker cenkay

SON HARFLERİ CENK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (enk) göre cenk ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (nk) göre cenk ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ CENK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (cen) göre CENK ile Uyumlu İsimler :

cengiz cenap cenan cenker cenkay cengizhan

İlk 2 harfine (ce) göre CENK ile Uyumlu İsimler :

cem cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cevahir cevher cemre ceyla cemali cemaliye cemşit cevval celali celile cemay cevriye ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CENK İLE UYUMLU İSİMLER:

'c' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

canberk cantürk

CENK isminin Anlamı

CENK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CENK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CENK + Anlam" veya "CENK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CENK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CENK adını oluşturan C, E, N, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 40:

C
E
N
K
TOPLAM
3
6
17
14
40

CENK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 99. çağıl, 100. celal, 101. cenk, 102. ferda, 103. sadi, ... Toplam 18 ismin aritmetik toplamı 40 (Binde 7.28 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

elif akife said belma çağıl celal ferda sadi habil hicabi rana çiçek efil maide nahi taci şadi