CENGİZ İsim Raporu:

CENGİZ Adının Yaygınlığı

CENGİZ Türkiye'de en çok kullanılan 59. isim (... 57. selçuk, 58. ramazan, 59. cengiz, 60. sibel, 61. volkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 373 kişiden birinin adı CENGİZ ve ismin yaygınlık oranı binde 2.68.

CENGİZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:02 itibariyle yaklaşık 241,491 kişinin isminin CENGİZ olduğu ve CENGİZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3185 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CENGİZ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CENGİZ yaşadığını tahmin ediyoruz.

CENGİZ Türkiye'nin en yaygın 59. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 59. ad ise Maria ismi. CENGİZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 57. Philip 58. Kevin 59. Maria 60. Frederick 61. Raymond isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CENGİZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CENGİZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CENGİZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CENGİZ İsminin Yazılışı:

-.-..-.--...--..

Denizcilik Alfabesinde CENGİZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CENGİZ İsminin Barkod Yazılışı:

CENGİZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CENGİZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CENGİZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

cengizhan

SON HARFLERİ CENGİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (engiz) göre cengiz ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ngiz) göre cengiz ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (giz) göre cengiz ile Uyumlu İsimler :

nergiz

Son 2 harfine (iz) göre cengiz ile Uyumlu İsimler :

deniz filiz yeliz aziz güliz ediz şeniz güniz nafiz ramiz abdülaziz gülfiliz türkiz erdeniz gediz aytemiz nevhiz mübariz nurdeniz seliz öniz

BAŞ HARFLERİ CENGİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (cengi) göre CENGİZ ile Uyumlu İsimler :

cengizhan

İlk 4 harfine (ceng) göre CENGİZ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (cen) göre CENGİZ ile Uyumlu İsimler :

cenk cenap cenan cenker cenkay

İlk 2 harfine (ce) göre CENGİZ ile Uyumlu İsimler :

cem cemil cemal ceren celal ceyda ceyhun cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil ceylan cebrail cezmi cevahir cevher cemre ceyla cemali cemaliye cemşit cevval celali celile cemay cevriye ceyhan ceylin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CENGİZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'iz' ile Biten İsimler :

'c' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

canselvinaz

CENGİZ isminin Anlamı

CENGİZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CENGİZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CENGİZ + Anlam" veya "CENGİZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CENGİZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CENGİZ adını oluşturan C, E, N, G, İ, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 75:

C
E
N
G
İ
Z
TOPLAM
3
6
17
8
12
29
75

CENGİZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1217. bihter, 1218. reşat, 1219. cengiz, 1220. dündar, 1221. süer, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 75 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuri metin aybars filiz ayşen bihter reşat dündar süer seçkin erkman gülhal nazmi nasuh sevgi nimet nüşabe ofelya şerife seyfi tugan tunga özer uzcan şadiye şenay bediray eyşan kerime sencer fulden özdem özenç şekip