CEYLAN İsim Raporu:

CEYLAN Adının Yaygınlığı

CEYLAN Türkiye'de en çok kullanılan 754. isim (... 752. buse, 753. celil, 754. ceylan, 755. dudu, 756. dündar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı CEYLAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

CEYLAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:49 itibariyle yaklaşık 18,053 kişinin isminin CEYLAN olduğu ve CEYLAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

CEYLAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda CEYLAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

CEYLAN Türkiye'nin en yaygın 754. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 754. ad ise Vinod ismi. CEYLAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 752. Deepak 753. Erika 754. Vinod 755. Clare 756. Irina isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

CEYLAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde CEYLAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde CEYLAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde CEYLAN İsminin Yazılışı:

-.-..-.--.-...--.

Denizcilik Alfabesinde CEYLAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

CEYLAN İsminin Barkod Yazılışı:

CEYLAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(CEYLAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

CEYLAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ CEYLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (eylan) göre ceylan ile Uyumlu İsimler :

seylan

Son 4 harfine (ylan) göre ceylan ile Uyumlu İsimler :

taylan aylan

Son 3 harfine (lan) göre ceylan ile Uyumlu İsimler :

nalan alparslan alpaslan aslan arslan dilan ajlan adlan zilan şilan

Son 2 harfine (an) göre ceylan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan armağan baran sercan erman tarkan perihan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ CEYLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ceyla) göre CEYLAN ile Uyumlu İsimler :

ceyla

İlk 4 harfine (ceyl) göre CEYLAN ile Uyumlu İsimler :

ceylin

İlk 3 harfine (cey) göre CEYLAN ile Uyumlu İsimler :

ceyda ceyhun ceyhan

İlk 2 harfine (ce) göre CEYLAN ile Uyumlu İsimler :

cem cengiz cenk cemil cemal ceren celal cemile cevat celalettin cemalettin cevdet celil cebrail cezmi cenap cevahir cevher cemre cenan cenker cemali cemaliye cemşit cenkay cevval celali celile cemay cengizhan cevriye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ CEYLAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ce' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

cenan cengizhan ceyhan

'c' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

can canan cihan ceren coşkun ceyhun candan celalettin cemalettin cavidan cansun cansın cantekin ceylin civan

CEYLAN isminin Anlamı

CEYLAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size CEYLAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "CEYLAN + Anlam" veya "CEYLAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
CEYLAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

CEYLAN adını oluşturan C, E, Y, L, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

C
E
Y
L
A
N
TOPLAM
3
6
28
15
1
17
70

CEYLAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1028. belkıs, 1029. boray, 1030. ceylan, 1031. emrecan, 1032. erberk, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip atalay pınar bektaş belkıs boray emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan