ATAKAN İsim Raporu:

ATAKAN Adının Yaygınlığı

ATAKAN Türkiye'de en çok kullanılan 560. isim (... 558. necip, 559. şefik, 560. atakan, 561. aytül, 562. barbaros, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı ATAKAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

ATAKAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 07:19 itibariyle yaklaşık 30,662 kişinin isminin ATAKAN olduğu ve ATAKAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATAKAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATAKAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATAKAN Türkiye'nin en yaygın 560. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 560. ad ise Lamar ismi. ATAKAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 558. Leah 559. Meredith 560. Lamar 561. Reginald 562. Vivian isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATAKAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATAKAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATAKAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATAKAN İsminin Yazılışı:

.--.--.-.--.

Denizcilik Alfabesinde ATAKAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATAKAN İsminin Barkod Yazılışı:

ATAKAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATAKAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATAKAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATAKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (takan) göre atakan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (akan) göre atakan ile Uyumlu İsimler :

hakan akan buğrakan

Son 3 harfine (kan) göre atakan ile Uyumlu İsimler :

serkan erkan volkan okan özkan gürkan türkan tarkan berkan furkan alkan birkan nurkan demirkan balkan utkan doğukan arkan efekan hürkan orkan akkan eşkan peykan rukan soykan ilkan ilkkan çağkan hakkan arıkan

Son 2 harfine (an) göre atakan ile Uyumlu İsimler :

hasan osman gökhan can orhan ayhan ramazan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman perihan alpaslan candan

BAŞ HARFLERİ ATAKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ataka) göre ATAKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (atak) göre ATAKAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ata) göre ATAKAN ile Uyumlu İsimler :

ata atalay ataman atay atahan atanur ataç ataol

İlk 2 harfine (at) göre ATAKAN ile Uyumlu İsimler :

atilla ateş atıl atınç atıf atılım attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATAKAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'at' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

ataman atahan atılgan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan arıkan

ATAKAN isminin Anlamı

ATAKAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATAKAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATAKAN + Anlam" veya "ATAKAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATAKAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATAKAN adını oluşturan A, T, A, K, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 58:

A
T
A
K
A
N
TOPLAM
1
24
1
14
1
17
58

ATAKAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 536. alkın, 537. altan, 538. atakan, 539. aytaç, 540. ayşe, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 58 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

irfan kamil necip alkın altan aytaç ayşe seza azmi barış basri bayer begüm berin besim buğra burçe imdat eşber cemile eksal sabri göçer sedat ilgen hıdır kamer tuğ satı alpar çiler beray erbay gülce malik sebila zaim önem