ORHAN İsim Raporu:

ORHAN Adının Yaygınlığı

ORHAN Türkiye'de en çok kullanılan 44. isim (... 42. cem, 43. faruk, 44. orhan, 45. derya, 46. emine, ...). Ülkemizde yaklaşık her 310 kişiden birinin adı ORHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 3.23.

ORHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:18 itibariyle yaklaşık 291,050 kişinin isminin ORHAN olduğu ve ORHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 3839 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ORHAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 17.09 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,917 ORHAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ORHAN sayısı her yıl 45 kişi artıyor.

ORHAN Türkiye'nin en yaygın 44. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 44. ad ise Susan ismi. ORHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 42. Eric 43. Howard 44. Susan 45. Anne 46. Henry isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ORHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ORHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ORHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ORHAN İsminin Yazılışı:

---.-......--.

Denizcilik Alfabesinde ORHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ORHAN İsminin Barkod Yazılışı:

ORHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ORHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ORHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

korhan

SON HARFLERİ ORHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rhan) göre orhan ile Uyumlu İsimler :

erhan burhan gürhan serhan ferhan nurhan turhan berhan demirhan acarhan emirhan bahadırhan

Son 3 harfine (han) göre orhan ile Uyumlu İsimler :

gökhan ayhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan seyhan bilgehan beyhan perihan gülhan batuhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan istemihan atahan seyithan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan aslihan buğrahan murathan ismailhan emrahan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre orhan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan sinan

BAŞ HARFLERİ ORHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (orha) göre ORHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (orh) göre ORHAN ile Uyumlu İsimler :

orhun

İlk 2 harfine (or) göre ORHAN ile Uyumlu İsimler :

orçun orkun oryal orbay orkan oruç oral orkide ortaç oray

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ORHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'or' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

orkan

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman okan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun okhan onurcan oben okşan odhan ogan

ORHAN isminin Anlamı

ORHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ORHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ORHAN + Anlam" veya "ORHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ORHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ORHAN adını oluşturan O, R, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

O
R
H
A
N
TOPLAM
18
21
10
1
17
67

ORHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 913. hediye, 914. saffet, 915. orhan, 916. şenel, 917. naciye, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal