OBEN İsim Raporu:

OBEN Adının Yaygınlığı

OBEN Türkiye'de en çok kullanılan 1750. isim (... 1748. müzekker, 1749. hüdeyde, 1750. oben, 1751. şemnur, 1752. erciyes, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı OBEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

OBEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:10 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin OBEN olduğu ve OBEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OBEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda OBEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

OBEN Türkiye'nin en yaygın 1750. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1750. ad ise Mirza ismi. OBEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1748. Benny 1749. Brigitte 1750. Mirza 1751. Carolina 1752. Stan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OBEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OBEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OBEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OBEN İsminin Yazılışı:

----....-.

Denizcilik Alfabesinde OBEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OBEN İsminin Barkod Yazılışı:

OBEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OBEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OBEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ben) göre oben ile Uyumlu İsimler :

gökben özben nurben

Son 2 harfine (en) göre oben ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven gökmen sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen egemen gülsen alperen özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özen çimen bigen seymen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen teksen zeren asen erkmen diren evşen eymen göksen izgen nurden nurseren ruhsen selten seven yasemen fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ OBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (obe) göre OBEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ob) göre OBEN ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OBEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman orhan okan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun okhan orkan onurcan okşan odhan ogan

OBEN isminin Anlamı

OBEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OBEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OBEN + Anlam" veya "OBEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OBEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OBEN adını oluşturan O, B, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 43:

O
B
E
N
TOPLAM
18
2
6
17
43

OBEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 160. gaye, 161. melda, 162. oben, 163. recai, 164. naki, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 43 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

hakan berk akın benan atıf bilge feza çağdaş ceyda cihan edip elem emel gaye melda recai