ÇİMEN İsim Raporu:

ÇİMEN Adının Yaygınlığı

ÇİMEN Türkiye'de en çok kullanılan 1405. isim (... 1403. canev, 1404. cavidan, 1405. çimen, 1406. ecem, 1407. pembe, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı ÇİMEN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

ÇİMEN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 13:33 itibariyle yaklaşık 6,298 kişinin isminin ÇİMEN olduğu ve ÇİMEN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÇİMEN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÇİMEN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÇİMEN Türkiye'nin en yaygın 1405. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1405. ad ise Girish ismi. ÇİMEN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1403. Yasmin 1404. Cedric 1405. Girish 1406. Gabriela 1407. Antonia isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÇİMEN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÇİMEN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÇİMEN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÇİMEN İsminin Yazılışı:

-.-...--.-.

Denizcilik Alfabesinde ÇİMEN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÇİMEN İsminin Barkod Yazılışı:

ÇİMEN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÇİMEN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÇİMEN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÇİMEN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (imen) göre çimen ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (men) göre çimen ile Uyumlu İsimler :

gökmen egemen seymen erkmen eymen yasemen

Son 2 harfine (en) göre çimen ile Uyumlu İsimler :

figen ceren eren özden ayten nurten gökçen evren ayşen birsen gülten gülşen güven sezen selen gülden esen gülseren ruşen selcen gülen müzeyyen özgen gülsen alperen gökben özlen gökşen bilgen nursen erden ersen seren deren seden fügen nurşen ruken ülgen şen gülseven ilgen tijen ilksen özben özen bigen aygen aysen simden berkten elen erşen gülderen gönen gözen oben teksen zeren asen diren evşen göksen izgen nurben nurden nurseren ruhsen selten seven fulden ömürden

BAŞ HARFLERİ ÇİMEN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (çime) göre ÇİMEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (çim) göre ÇİMEN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (çi) göre ÇİMEN ile Uyumlu İsimler :

çiğdem çiler çiçek çilem çisem

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÇİMEN İLE UYUMLU İSİMLER:

'çi' ile başlayıp 'en' ile Biten İsimler :

'ç' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

çetin çağlayan çağhan çağkan çağın çayan

ÇİMEN isminin Anlamı

ÇİMEN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÇİMEN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÇİMEN + Anlam" veya "ÇİMEN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÇİMEN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÇİMEN adını oluşturan Ç, İ, M, E, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

Ç
İ
M
E
N
TOPLAM
4
12
16
6
17
55

ÇİMEN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 455. benian, 456. berki, 457. çimen, 458. erim, 459. hanım, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal