NİHAL İsim Raporu:

NİHAL Adının Yaygınlığı

NİHAL Türkiye'de en çok kullanılan 208. isim (... 206. ceren, 207. kübra, 208. nihal, 209. hakkı, 210. ozan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 920 kişiden birinin adı NİHAL ve ismin yaygınlık oranı binde 1.09.

NİHAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:01 itibariyle yaklaşık 98,218 kişinin isminin NİHAL olduğu ve NİHAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1296 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NİHAL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 12.82 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,438 NİHAL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NİHAL sayısı her yıl 34 kişi artıyor.

NİHAL Türkiye'nin en yaygın 208. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 208. ad ise Marshall ismi. NİHAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 206. Melissa 207. Joe 208. Marshall 209. Saml 210. Carolyn isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NİHAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NİHAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NİHAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NİHAL İsminin Yazılışı:

-........-.-..

Denizcilik Alfabesinde NİHAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NİHAL İsminin Barkod Yazılışı:

NİHAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NİHAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NİHAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

gülnihal

SON HARFLERİ NİHAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ihal) göre nihal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hal) göre nihal ile Uyumlu İsimler :

zuhal zühal günhal gülhal

Son 2 harfine (al) göre nihal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral celal ünal bilal seval ünsal vural köksal serdal iclal feryal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal gürsal kutsal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ NİHAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (niha) göre NİHAL ile Uyumlu İsimler :

nihat nihan

İlk 3 harfine (nih) göre NİHAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ni) göre NİHAL ile Uyumlu İsimler :

nilgün nilüfer nilay niyazi nil nimet nigar nida nizamettin nilda nilgül nizami nişan nilsu nilberk nildan niko nilhan nilkay nilseli nidal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NİHAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ni' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

nidal

'n' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

nurgül nail nil nursel nebil nilgül nesligül nevil nezail nural nurkal neval neytel

NİHAL isminin Anlamı

NİHAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NİHAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NİHAL + Anlam" veya "NİHAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NİHAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NİHAL adını oluşturan N, İ, H, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

N
İ
H
A
L
TOPLAM
17
12
10
1
15
55

NİHAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 431. miraç, 432. nejan, 433. nihal, 434. bekir, 435. buse, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bekir buse deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal