ŞEVVAL İsim Raporu:

ŞEVVAL Adının Yaygınlığı

ŞEVVAL Türkiye'de en çok kullanılan 1920. isim (... 1918. günal, 1919. şerare, 1920. şevval, 1921. refia, 1922. selam, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ŞEVVAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ŞEVVAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:15 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin ŞEVVAL olduğu ve ŞEVVAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEVVAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEVVAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEVVAL Türkiye'nin en yaygın 1920. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1920. ad ise Burns ismi. ŞEVVAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1918. Thornton 1919. Carlyle 1920. Burns 1921. Andrews 1922. Manning isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEVVAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEVVAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEVVAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEVVAL İsminin Yazılışı:

.......-...-.-.-..

Denizcilik Alfabesinde ŞEVVAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEVVAL İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEVVAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEVVAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEVVAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEVVAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (evval) göre şevval ile Uyumlu İsimler :

cevval

Son 4 harfine (vval) göre şevval ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (val) göre şevval ile Uyumlu İsimler :

seval heval neval

Son 2 harfine (al) göre şevval ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal zülal eftal emsal erkal yenal benal delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şimal battal bermal hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ ŞEVVAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (şevva) göre ŞEVVAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (şevv) göre ŞEVVAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şev) göre ŞEVVAL ile Uyumlu İsimler :

şevket şevki şevin şevkiye

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEVVAL ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şeyda şerife şefik şenay şeyma şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şeniz şemsettin şener şen şermin şeyhmus şefika şehri şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şerare şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEVVAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

şenol şengül şamil şenel şemvel şimal

ŞEVVAL isminin Anlamı

ŞEVVAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEVVAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEVVAL + Anlam" veya "ŞEVVAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEVVAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEVVAL adını oluşturan Ş, E, V, V, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 99:

Ş
E
V
V
A
L
TOPLAM
23
6
27
27
1
15
99

ŞEVVAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2001. yudum, 2002. özgün, 2003. şevval, 2004. aytunç, 2005. bahtiyar, ... Toplam 19 ismin aritmetik toplamı 99 (Binde 7.69 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yıldız güngör kıymet feyyaz mehriye menderes niyazi göktuğ tolun tılsım yudum özgün aytunç bahtiyar mehmetcan nilseli selvin şaziye