ZUHAL İsim Raporu:

ZUHAL Adının Yaygınlığı

ZUHAL Türkiye'de en çok kullanılan 364. isim (... 362. nejat, 363. seyhan, 364. zuhal, 365. şaban, 366. şafak, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,550 kişiden birinin adı ZUHAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.65.

ZUHAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:38 itibariyle yaklaşık 58,482 kişinin isminin ZUHAL olduğu ve ZUHAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 773 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZUHAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZUHAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZUHAL Türkiye'nin en yaygın 364. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 364. ad ise Thos ismi. ZUHAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 362. Clyde 363. Justin 364. Thos 365. Raul 366. Jaime isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZUHAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZUHAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZUHAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZUHAL İsminin Yazılışı:

--....-.....-.-..

Denizcilik Alfabesinde ZUHAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZUHAL İsminin Barkod Yazılışı:

ZUHAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZUHAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZUHAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZUHAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uhal) göre zuhal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hal) göre zuhal ile Uyumlu İsimler :

nihal zühal gülnihal günhal gülhal

Son 2 harfine (al) göre zuhal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral celal ünal bilal seval ünsal vural köksal serdal iclal feryal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal eftal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal gürsal kutsal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ ZUHAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zuha) göre ZUHAL ile Uyumlu İsimler :

zuhat

İlk 3 harfine (zuh) göre ZUHAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (zu) göre ZUHAL ile Uyumlu İsimler :

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZUHAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'zu' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'z' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

zeynel zühal zelal zülal zerel zeynal zümral

ZUHAL isminin Anlamı

ZUHAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZUHAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZUHAL + Anlam" veya "ZUHAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZUHAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZUHAL adını oluşturan Z, U, H, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

Z
U
H
A
L
TOPLAM
29
25
10
1
15
80

ZUHAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1436. yasin, 1437. istem, 1438. zuhal, 1439. bilsay, 1440. erkmen, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay tuğra övgü özder şivan