TUĞRA İsim Raporu:

TUĞRA Adının Yaygınlığı

TUĞRA Türkiye'de en çok kullanılan 2394. isim (... 2392. tuğcan, 2393. tuğhan, 2394. tuğra, 2395. tulu, 2396. turul, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TUĞRA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TUĞRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:21 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin TUĞRA olduğu ve TUĞRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUĞRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUĞRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUĞRA Türkiye'nin en yaygın 2394. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2394. ad ise Paulo ismi. TUĞRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2392. Rowena 2393. Teddy 2394. Paulo 2395. Athena 2396. Teodoro isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUĞRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUĞRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUĞRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUĞRA İsminin Yazılışı:

-..---..-..-

Denizcilik Alfabesinde TUĞRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUĞRA İsminin Barkod Yazılışı:

TUĞRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUĞRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUĞRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUĞRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uğra) göre tuğra ile Uyumlu İsimler :

buğra

Son 3 harfine (ğra) göre tuğra ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ra) göre tuğra ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra bora kübra dilara büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara azra buhara nora sahra sera

BAŞ HARFLERİ TUĞRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tuğr) göre TUĞRA ile Uyumlu İsimler :

tuğrul

İlk 3 harfine (tuğ) göre TUĞRA ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuğçe tuğ tuğcan tuğhan

İlk 2 harfine (tu) göre TUĞRA ile Uyumlu İsimler :

tuncay tuba turgay turan turgut tuncer tuna tunç tufan turhan tugay tunay tunahan tuncel tunga turabi tuygun tugan tunçalp turali tutku tulu turul tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUĞRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'ra' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

tuğba tuba tolga tuna taha talha tunga tunca

TUĞRA isminin Anlamı

TUĞRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUĞRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUĞRA + Anlam" veya "TUĞRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUĞRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUĞRA adını oluşturan T, U, Ğ, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 80:

T
U
Ğ
R
A
TOPLAM
24
25
9
21
1
80

TUĞRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1445. nezihe, 1446. serbay, 1447. tuğra, 1448. övgü, 1449. özder, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 80 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

uğur alanur ismet aygün aykın bahriye batuhan bedriye birsen cevahir güneş dilşat eyüp hülya gülbin günay gökmen tanju haşmet yurda zihni nezail sezen refiye rizan semahat özkan tezcan yasin istem zuhal bilsay erkmen mehpare mesude metehan perçin nezihe serbay övgü özder şivan