TUTKU İsim Raporu:

TUTKU Adının Yaygınlığı

TUTKU Türkiye'de en çok kullanılan 1861. isim (... 1859. tunçalp, 1860. turali, 1861. tutku, 1862. tılsım, 1863. uçkun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TUTKU ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TUTKU adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 07:59 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin TUTKU olduğu ve TUTKU isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUTKU isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TUTKU yaşadığını tahmin ediyoruz.

TUTKU Türkiye'nin en yaygın 1861. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1861. ad ise Zahid ismi. TUTKU adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1859. Bashar 1860. Arie 1861. Zahid 1862. Angelina 1863. Paolo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUTKU isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUTKU İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUTKU İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUTKU İsminin Yazılışı:

-..---.-..-

Denizcilik Alfabesinde TUTKU İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUTKU İsminin Barkod Yazılışı:

TUTKU ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUTKU adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUTKU KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TUTKU İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (utku) göre tutku ile Uyumlu İsimler :

utku

Son 3 harfine (tku) göre tutku ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ku) göre tutku ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ TUTKU İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tutk) göre TUTKU ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tut) göre TUTKU ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (tu) göre TUTKU ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuncay tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tuncer tuna tunç tufan turhan tugay tunay tunahan tuncel tunga turabi tuygun tuğ tugan tunçalp turali tuğcan tuğhan tuğra tulu turul tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUTKU İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'ku' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'u' ile Biten İsimler :

tanju tansu tulu

TUTKU isminin Anlamı

TUTKU Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUTKU isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUTKU + Anlam" veya "TUTKU isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUTKU ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUTKU adını oluşturan T, U, T, K, U harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 112:

T
U
T
K
U
TOPLAM
24
25
24
14
25
112

TUTKU ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2246. erpulat, 2247. saadettin, 2248. tutku, 2249. ümmühan, 2250. bulutcan, ... Toplam 20 ismin aritmetik toplamı 112 (Binde 8.09 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ertürk mümtaz firuzan gülizar gülnur gürbüz hüsrev kutluğ türker muzaffer nurgül oytun erpulat saadettin ümmühan bulutcan fatmanur sernur nüzhet