TUNA İsim Raporu:

TUNA Adının Yaygınlığı

TUNA Türkiye'de en çok kullanılan 439. isim (... 437. orçun, 438. samet, 439. tuna, 440. yahya, 441. isa, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı TUNA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

TUNA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:53 itibariyle yaklaşık 45,955 kişinin isminin TUNA olduğu ve TUNA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TUNA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,479 TUNA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TUNA sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

TUNA Türkiye'nin en yaygın 439. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 439. ad ise Eva ismi. TUNA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 437. Bonnie 438. Derek 439. Eva 440. Miriam 441. Judy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TUNA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TUNA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TUNA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TUNA İsminin Yazılışı:

-..--..-

Denizcilik Alfabesinde TUNA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TUNA İsminin Barkod Yazılışı:

TUNA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TUNA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TUNA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

tunay tunahan

SON HARFLERİ TUNA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (una) göre tuna ile Uyumlu İsimler :

suna runa

Son 2 harfine (na) göre tuna ile Uyumlu İsimler :

berna rana sena asena sina hüsna liana aşina dalina lerna rona

BAŞ HARFLERİ TUNA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (tun) göre TUNA ile Uyumlu İsimler :

tuncay tuncer tunç tunay tunahan tuncel tunga tunçalp tunca

İlk 2 harfine (tu) göre TUNA ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuba turgay turan turgut tuğçe tuğrul tufan turhan tugay turabi tuygun tuğ tugan turali tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu turul

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TUNA İLE UYUMLU İSİMLER:

't' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

tuğba tuba tolga taha talha tunga tuğra tunca

TUNA isminin Anlamı

TUNA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TUNA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TUNA + Anlam" veya "TUNA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TUNA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TUNA adını oluşturan T, U, N, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

T
U
N
A
TOPLAM
24
25
17
1
67

TUNA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 925. seran, 926. sevi, 927. tuna, 928. imran, 929. yonca, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal