ZEHRA İsim Raporu:

ZEHRA Adının Yaygınlığı

ZEHRA Türkiye'de en çok kullanılan 139. isim (... 137. betül, 138. sevgi, 139. zehra, 140. sema, 141. bilge, ...). Ülkemizde yaklaşık her 669 kişiden birinin adı ZEHRA ve ismin yaygınlık oranı binde 1.49.

ZEHRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:40 itibariyle yaklaşık 134,481 kişinin isminin ZEHRA olduğu ve ZEHRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1771 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZEHRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZEHRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZEHRA Türkiye'nin en yaygın 139. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 139. ad ise Randall ismi. ZEHRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 137. Jerome 138. Ruth 139. Randall 140. Bradley 141. Alfred isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZEHRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZEHRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZEHRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZEHRA İsminin Yazılışı:

--........-..-

Denizcilik Alfabesinde ZEHRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZEHRA İsminin Barkod Yazılışı:

ZEHRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZEHRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZEHRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZEHRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ehra) göre zehra ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hra) göre zehra ile Uyumlu İsimler :

sahra

Son 2 harfine (ra) göre zehra ile Uyumlu İsimler :

esra semra bora kübra dilara buğra büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara azra buhara nora sera tuğra

BAŞ HARFLERİ ZEHRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (zehr) göre ZEHRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (zeh) göre ZEHRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ze) göre ZEHRA ile Uyumlu İsimler :

zeynep zeki zeliha zekiye zekeriya zerrin zeynel zekai zelal zennure zeren zevcan zekayi zelha zeran zerel zeybek zeycan zeynal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZEHRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'ze' ile başlayıp 'ra' ile Biten İsimler :

'z' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

ziya zeliha zekeriya züleyha zelha

ZEHRA isminin Anlamı

ZEHRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZEHRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZEHRA + Anlam" veya "ZEHRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZEHRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZEHRA adını oluşturan Z, E, H, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

Z
E
H
R
A
TOPLAM
29
6
10
21
1
67

ZEHRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 918. naser, 919. nildan, 920. zehra, 921. peker, 922. ramin, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal