SEVİ İsim Raporu:

SEVİ Adının Yaygınlığı

SEVİ Türkiye'de en çok kullanılan 1832. isim (... 1830. sevgiye, 1831. sevgün, 1832. sevi, 1833. sevindik, 1834. seyhun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SEVİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SEVİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:56 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin SEVİ olduğu ve SEVİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SEVİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SEVİ Türkiye'nin en yaygın 1832. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1832. ad ise Trung ismi. SEVİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1830. Pradip 1831. Elsie 1832. Trung 1833. Akram 1834. Chaim isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVİ İsminin Yazılışı:

.......-..

Denizcilik Alfabesinde SEVİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVİ İsminin Barkod Yazılışı:

SEVİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sevil sevim sevinç sevilay sevin gülsevin sevindik sevinde

SON HARFLERİ SEVİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (evi) göre sevi ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (vi) göre sevi ile Uyumlu İsimler :

ulvi selvi simavi semavi suavi

BAŞ HARFLERİ SEVİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (sev) göre SEVİ ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevil sevda sevim seval sevinç sevcan sevilay sevtap sevgül sevin sevde sever sevgiye sevgün sevindik sevdiye seven sevginur sevinde

İlk 2 harfine (se) göre SEVİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVİ İLE UYUMLU İSİMLER:

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi seyrani sezi sururi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SEVİ isminin Anlamı

SEVİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVİ + Anlam" veya "SEVİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVİ adını oluşturan S, E, V, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

S
E
V
İ
TOPLAM
22
6
27
12
67

SEVİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 924. semiha, 925. seran, 926. sevi, 927. tuna, 928. imran, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker ersan gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal