SELMANİ İsim Raporu:

SELMANİ Adının Yaygınlığı

SELMANİ Türkiye'de en çok kullanılan 2348. isim (... 2346. selihan, 2347. selime, 2348. selmani, 2349. selten, 2350. selver, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SELMANİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SELMANİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-10-2023 00:09 itibariyle yaklaşık 2,679 kişinin isminin SELMANİ olduğu ve SELMANİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELMANİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELMANİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELMANİ Türkiye'nin en yaygın 2348. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2348. ad ise Alyssa ismi. SELMANİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2346. Ismael 2347. Gideon 2348. Alyssa 2349. Arnaldo 2350. Valentin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELMANİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELMANİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELMANİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELMANİ İsminin Yazılışı:

.....-..--.--...

Denizcilik Alfabesinde SELMANİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELMANİ İsminin Barkod Yazılışı:

SELMANİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELMANİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELMANİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELMANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (elmani) göre selmani ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (lmani) göre selmani ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (mani) göre selmani ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ani) göre selmani ile Uyumlu İsimler :

kani seyrani gani abdülgani gürani karani sani

Son 2 harfine (ni) göre selmani ile Uyumlu İsimler :

avni zihni

BAŞ HARFLERİ SELMANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (selman) göre SELMANİ ile Uyumlu İsimler :

selman

İlk 5 harfine (selma) göre SELMANİ ile Uyumlu İsimler :

selma

İlk 4 harfine (selm) göre SELMANİ ile Uyumlu İsimler :

selmin

İlk 3 harfine (sel) göre SELMANİ ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selda selahattin selen selami selcen selcan selvi selah selase selay selehattin selvinaz selam selihan selime selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELMANİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELMANİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'sel' ile başlayıp 'ani' ile Biten İsimler :

'se' ile başlayıp 'ni' ile Biten İsimler :

seyrani

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai selami sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi suavi

SELMANİ isminin Anlamı

SELMANİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELMANİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELMANİ + Anlam" veya "SELMANİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELMANİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELMANİ adını oluşturan S, E, L, M, A, N, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 89:

S
E
L
M
A
N
İ
TOPLAM
22
6
15
16
1
17
12
89

SELMANİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1740. soley, 1741. gülçiçek, 1742. selmani, 1743. tulu, 1744. zuhat, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 89 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suphi atanur aydemir ceyhun gülüçağ hürkan ışılay lerzan mahmur nermin seylan taciser tansu teksen vural zülfi şekur resul cömert dilivan doğukan evliya soley gülçiçek tulu zuhat