SEVİM İsim Raporu:

SEVİM Adının Yaygınlığı

SEVİM Türkiye'de en çok kullanılan 415. isim (... 413. kerim, 414. nevin, 415. sevim, 416. tuncer, 417. baki, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,841 kişiden birinin adı SEVİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.54.

SEVİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 16:06 itibariyle yaklaşık 48,691 kişinin isminin SEVİM olduğu ve SEVİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 642 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SEVİM adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,480 SEVİM yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SEVİM sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

SEVİM Türkiye'nin en yaygın 415. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 415. ad ise Julio ismi. SEVİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 413. Lyle 414. Lyn 415. Julio 416. Jackson 417. Felix isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SEVİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SEVİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SEVİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SEVİM İsminin Yazılışı:

.......-..--

Denizcilik Alfabesinde SEVİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SEVİM İsminin Barkod Yazılışı:

SEVİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SEVİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SEVİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SEVİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evim) göre sevim ile Uyumlu İsimler :

nevim

Son 3 harfine (vim) göre sevim ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (im) göre sevim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim saim salim naim halim rasim haşim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ SEVİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sevi) göre SEVİM ile Uyumlu İsimler :

sevil sevinç sevilay sevin sevi sevindik sevinde

İlk 3 harfine (sev) göre SEVİM ile Uyumlu İsimler :

sevgi sevda seval sevcan sevtap sevgül sevde sever sevgiye sevgün sevdiye seven sevginur

İlk 2 harfine (se) göre SEVİM ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan selçuk seda serap serhat sedat selim serpil sema semra selin semih selma selda selahattin seher senem seçil sezgin seyhan sezai sefa serhan sedef sezen selen sertaç servet selami sercan seçkin sezer selman selcen semiha seyit sebahattin sena selcan seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer selmin selvi serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi selah semahat semin sennur seran serda seyrani seray sernur seyfettin seymen serin sezi sebat sebile seçgin sedanur selase

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SEVİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

selim serim

's' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

sinem senem saim salim sanem samim selam

SEVİM isminin Anlamı

SEVİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SEVİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SEVİM + Anlam" veya "SEVİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SEVİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SEVİM adını oluşturan S, E, V, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 83:

S
E
V
İ
M
TOPLAM
22
6
27
12
16
83

SEVİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1529. olgun, 1530. ruken, 1531. sevim, 1532. sualp, 1533. tolgan, ... Toplam 30 ismin aritmetik toplamı 83 (Binde 12.14 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

reyhan gülşah meltem doruk bilgiye oryal emirali fisun gürhan letafet mutan olgun ruken sualp tolgan uygar zevcan ömercan özger emirhan gülfer gülseda göktan peyami rojbin selihan semire uzay özgecan