BAKİ İsim Raporu:

BAKİ Adının Yaygınlığı

BAKİ Türkiye'de en çok kullanılan 417. isim (... 415. sevim, 416. tuncer, 417. baki, 418. şevket, 419. feridun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı BAKİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

BAKİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:57 itibariyle yaklaşık 45,947 kişinin isminin BAKİ olduğu ve BAKİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAKİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BAKİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BAKİ Türkiye'nin en yaygın 417. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 417. ad ise Felix ismi. BAKİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 415. Julio 416. Jackson 417. Felix 418. Frederic 419. Clinton isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAKİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAKİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAKİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAKİ İsminin Yazılışı:

-....--.-..

Denizcilik Alfabesinde BAKİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAKİ İsminin Barkod Yazılışı:

BAKİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAKİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAKİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

abdulbaki bakiye

SON HARFLERİ BAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (aki) göre baki ile Uyumlu İsimler :

naki haki saki

Son 2 harfine (ki) göre baki ile Uyumlu İsimler :

zeki şevki berki

BAŞ HARFLERİ BAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (bak) göre BAKİ ile Uyumlu İsimler :

bakiye

İlk 2 harfine (ba) göre BAKİ ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

basri bahri bengi bedri bedii bilali battalgazi berki buhari

BAKİ isminin Anlamı

BAKİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAKİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAKİ + Anlam" veya "BAKİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAKİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAKİ adını oluşturan B, A, K, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 29:

B
A
K
İ
TOPLAM
2
1
14
12
29

BAKİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 31. hadi, 32. han, 33. baki, 34. ataç, 35. cabbar, ... Toplam 1 ismin aritmetik toplamı 29 (Binde 0.4 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :