BAŞARAN İsim Raporu:

BAŞARAN Adının Yaygınlığı

BAŞARAN Türkiye'de en çok kullanılan 1535. isim (... 1533. bayhan, 1534. bayzar, 1535. başaran, 1536. begümhan, 1537. behnan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BAŞARAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BAŞARAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:12 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin BAŞARAN olduğu ve BAŞARAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAŞARAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BAŞARAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BAŞARAN Türkiye'nin en yaygın 1535. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1535. ad ise Francois ismi. BAŞARAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1533. Janelle 1534. Dane 1535. Francois 1536. Omer 1537. Dallas isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAŞARAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAŞARAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAŞARAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAŞARAN İsminin Yazılışı:

-....-....-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde BAŞARAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAŞARAN İsminin Barkod Yazılışı:

BAŞARAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAŞARAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAŞARAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BAŞARAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 6 harfine (aşaran) göre başaran ile Uyumlu İsimler :

Son 5 harfine (şaran) göre başaran ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (aran) göre başaran ile Uyumlu İsimler :

baran

Son 3 harfine (ran) göre başaran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran hicran duran ümran kamuran seyran imran devran erduran seran boran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre başaran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ BAŞARAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 6 harfine (başara) göre BAŞARAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 5 harfine (başar) göre BAŞARAN ile Uyumlu İsimler :

başar

İlk 4 harfine (başa) göre BAŞARAN ile Uyumlu İsimler :

başak

İlk 3 harfine (baş) göre BAŞARAN ile Uyumlu İsimler :

başbuğ

İlk 2 harfine (ba) göre BAŞARAN ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAŞARAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'baş' ile başlayıp 'ran' ile Biten İsimler :

'ba' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

baran batuhan balkan baycan bahadırhan bayhan bağcan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin burhan berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan bilgin berkan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan berkhan burhanettin barkın bircan boran buğrahan bigen barçın barın begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan belçin benian benson berkin berivan birgin botan bulutcan borahan buğrakan

BAŞARAN isminin Anlamı

BAŞARAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAŞARAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAŞARAN + Anlam" veya "BAŞARAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAŞARAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAŞARAN adını oluşturan B, A, Ş, A, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

B
A
Ş
A
R
A
N
TOPLAM
2
1
23
1
21
1
17
66

BAŞARAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 860. armağan, 861. aşkın, 862. başaran, 863. beyza, 864. bilgin, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale