SANLI İsim Raporu:

SANLI Adının Yaygınlığı

SANLI Türkiye'de en çok kullanılan 1813. isim (... 1811. salise, 1812. samuray, 1813. sanlı, 1814. sara, 1815. sarp, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SANLI ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SANLI adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 07-12-2023 13:20 itibariyle yaklaşık 2,686 kişinin isminin SANLI olduğu ve SANLI isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SANLI isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SANLI yaşadığını tahmin ediyoruz.

SANLI Türkiye'nin en yaygın 1813. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1813. ad ise Royal ismi. SANLI adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1811. Vishnu 1812. Lata 1813. Royal 1814. Saleh 1815. Deane isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SANLI isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SANLI İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SANLI İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SANLI İsminin Yazılışı:

....--..-....

Denizcilik Alfabesinde SANLI İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SANLI İsminin Barkod Yazılışı:

SANLI ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SANLI adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SANLI KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SANLI İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (anlı) göre sanlı ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (nlı) göre sanlı ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre sanlı ile Uyumlu İsimler :

aslı nazlı beyatlı fazlı

BAŞ HARFLERİ SANLI İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (sanl) göre SANLI ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (san) göre SANLI ile Uyumlu İsimler :

sanem saniye sancar sani

İlk 2 harfine (sa) göre SANLI ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet sacit said sabahattin saime sarper sadullah sakine safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sara sarp satvet savan sacide saba saltuk saki safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SANLI İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'lı' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'ı' ile Biten İsimler :

sıtkı sırrı satı saygı

SANLI isminin Anlamı

SANLI Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SANLI isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SANLI + Anlam" veya "SANLI isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SANLI ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SANLI adını oluşturan S, A, N, L, I harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

S
A
N
L
I
TOPLAM
22
1
17
15
11
66

SANLI ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 880. rahime, 881. salim, 882. sanlı, 883. sebahat, 884. selen, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale