SACİDE İsim Raporu:

SACİDE Adının Yaygınlığı

SACİDE Türkiye'de en çok kullanılan 1893. isim (... 1891. izbel, 1892. zahir, 1893. sacide, 1894. zennure, 1895. zeren, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı SACİDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

SACİDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:52 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin SACİDE olduğu ve SACİDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SACİDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SACİDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SACİDE Türkiye'nin en yaygın 1893. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1893. ad ise Ahmet ismi. SACİDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1891. Imelda 1892. Norberto 1893. Ahmet 1894. Fiona 1895. Byung isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SACİDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SACİDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SACİDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SACİDE İsminin Yazılışı:

....--.-...-...

Denizcilik Alfabesinde SACİDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SACİDE İsminin Barkod Yazılışı:

SACİDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SACİDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SACİDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SACİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (acide) göre sacide ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (cide) göre sacide ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ide) göre sacide ile Uyumlu İsimler :

feride halide güzide hamide jülide cahide nahide zahide nadide raşide vahide cavide kaside maide müfide naide nüvide orkide reşide saide

Son 2 harfine (de) göre sacide ile Uyumlu İsimler :

gözde hande zübeyde asude müjde sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde bade belde mesude rüveyde sevinde özde

BAŞ HARFLERİ SACİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (sacid) göre SACİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (saci) göre SACİDE ile Uyumlu İsimler :

sacit

İlk 3 harfine (sac) göre SACİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (sa) göre SACİDE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi safiye sadettin sabiha saffet said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye safa sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat safi samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan saba saltuk sancar saki sani safire sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SACİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

saide

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

safiye saime sakine saniye simge sabriye sadiye sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye safire samiye selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SACİDE isminin Anlamı

SACİDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SACİDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SACİDE + Anlam" veya "SACİDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SACİDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SACİDE adını oluşturan S, A, C, İ, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

S
A
C
İ
D
E
TOPLAM
22
1
3
12
5
6
49

SACİDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 273. selda, 274. sıla, 275. sacide, 276. abidin, 277. aşkı, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla abidin aşkı gokce berke ferdağ medar saki