KASİDE İsim Raporu:

KASİDE Adının Yaygınlığı

KASİDE Türkiye'de en çok kullanılan 2195. isim (... 2193. karani, 2194. kartal, 2195. kaside, 2196. kebire, 2197. keramettin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KASİDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KASİDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:25 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin KASİDE olduğu ve KASİDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KASİDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KASİDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

KASİDE Türkiye'nin en yaygın 2195. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2195. ad ise Anca ismi. KASİDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2193. Rizwan 2194. Shahzad 2195. Anca 2196. Efrain 2197. Muriel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KASİDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KASİDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KASİDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KASİDE İsminin Yazılışı:

-.-.-.....-...

Denizcilik Alfabesinde KASİDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KASİDE İsminin Barkod Yazılışı:

KASİDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KASİDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KASİDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KASİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (aside) göre kaside ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (side) göre kaside ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ide) göre kaside ile Uyumlu İsimler :

feride halide güzide hamide jülide cahide nahide zahide nadide raşide vahide sacide cavide maide müfide naide nüvide orkide reşide saide

Son 2 harfine (de) göre kaside ile Uyumlu İsimler :

gözde hande zübeyde asude müjde sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde bade belde mesude rüveyde sevinde özde

BAŞ HARFLERİ KASİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (kasid) göre KASİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (kasi) göre KASİDE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kas) göre KASİDE ile Uyumlu İsimler :

kasım

İlk 2 harfine (ka) göre KASİDE ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kadem kalender kamuray karani kartal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KASİDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

kadriye kamile kurtcebe kebire kerime

KASİDE isminin Anlamı

KASİDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KASİDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KASİDE + Anlam" veya "KASİDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KASİDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KASİDE adını oluşturan K, A, S, İ, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 60:

K
A
S
İ
D
E
TOPLAM
14
1
22
12
5
6
60

KASİDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 654. emsal, 655. gediz, 656. kaside, 657. lerna, 658. derya, ... Toplam 48 ismin aritmetik toplamı 60 (Binde 19.42 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

salih vakıf afşin demir engin ataman erol aygen ışıl belgin beste bilgen cebrail dilhan dudu mahir elmas erinç gamze ganime gülde halime halis helin öncel meliha meram nasibe okhan onat rahmi refik selma veli verda incila nagehan selam buhara cankat erdim çisem civan doğhan emsal gediz lerna