KASIM İsim Raporu:

KASIM Adının Yaygınlığı

KASIM Türkiye'de en çok kullanılan 715. isim (... 713. kağan, 714. kamile, 715. kasım, 716. rabia, 717. lütfü, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı KASIM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

KASIM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 02:28 itibariyle yaklaşık 21,626 kişinin isminin KASIM olduğu ve KASIM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KASIM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KASIM yaşadığını tahmin ediyoruz.

KASIM Türkiye'nin en yaygın 715. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 715. ad ise Arvind ismi. KASIM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 713. Zachary 714. Rakesh 715. Arvind 716. Garrett 717. Vance isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KASIM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KASIM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KASIM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KASIM İsminin Yazılışı:

-.-.-.....--

Denizcilik Alfabesinde KASIM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KASIM İsminin Barkod Yazılışı:

KASIM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KASIM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KASIM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KASIM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asım) göre kasım ile Uyumlu İsimler :

asım

Son 3 harfine (sım) göre kasım ile Uyumlu İsimler :

tılsım

Son 2 harfine (ım) göre kasım ile Uyumlu İsimler :

kazım nazım yıldırım atılım kıvılcım alkım gülhanım mülazım yalım dalım hanım

BAŞ HARFLERİ KASIM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (kası) göre KASIM ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kas) göre KASIM ile Uyumlu İsimler :

kaside

İlk 2 harfine (ka) göre KASIM ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kamuran kamer kani kayhan kaşif karadağ kayıhan kahya kadem kalender kamuray karani kartal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KASIM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'ım' ile Biten İsimler :

kazım

'k' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

kerem kerim kıvılcım kadem

KASIM isminin Anlamı

KASIM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KASIM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KASIM + Anlam" veya "KASIM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KASIM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KASIM adını oluşturan K, A, S, I, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

K
A
S
I
M
TOPLAM
14
1
22
11
16
64

KASIM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 795. ılgaz, 796. kamile, 797. kasım, 798. lut, 799. musa, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet