ONAY İsim Raporu:

ONAY Adının Yaygınlığı

ONAY Türkiye'de en çok kullanılan 2306. isim (... 2304. okyar, 2305. olcayto, 2306. onay, 2307. serbay, 2308. oral, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ONAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ONAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 15:38 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin ONAY olduğu ve ONAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ONAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ONAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

ONAY Türkiye'nin en yaygın 2306. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2306. ad ise Mira ismi. ONAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2304. Thad 2305. Theron 2306. Mira 2307. Kip 2308. Thai isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ONAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ONAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ONAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ONAY İsminin Yazılışı:

----..--.--

Denizcilik Alfabesinde ONAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ONAY İsminin Barkod Yazılışı:

ONAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ONAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ONAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

sonay

SON HARFLERİ ONAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (nay) göre onay ile Uyumlu İsimler :

günay şenay sunay tunay altınay çetinay tanay gökşenay setenay benay doğanay dolunay ergünay gülsünay tünay önay

Son 2 harfine (ay) göre onay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay alpay eray çağatay güray sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay tugay berkay burkay miray tümay altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray simay seray dinçay arbay biray cenkay emay füzay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay sılay alpgiray talay bediray bilgütay bilsay cemay erbay gencay gülsay göray kamuray kutay nilkay serbay semray uzay oray

BAŞ HARFLERİ ONAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ona) göre ONAY ile Uyumlu İsimler :

onat

İlk 2 harfine (on) göre ONAY ile Uyumlu İsimler :

onur onurcan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ONAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'o' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

oktay olcay okay orbay oray

ONAY isminin Anlamı

ONAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ONAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ONAY + Anlam" veya "ONAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ONAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ONAY adını oluşturan O, N, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

O
N
A
Y
TOPLAM
18
17
1
28
64

ONAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 814. nayıf, 815. hayat, 816. onay, 817. rebiş, 818. refet, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa nuhi runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat rebiş refet