TÜMAY İsim Raporu:

TÜMAY Adının Yaygınlığı

TÜMAY Türkiye'de en çok kullanılan 1009. isim (... 1007. acar, 1008. afife, 1009. tümay, 1010. altay, 1011. fatin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı TÜMAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

TÜMAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:40 itibariyle yaklaşık 9,010 kişinin isminin TÜMAY olduğu ve TÜMAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜMAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TÜMAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

TÜMAY Türkiye'nin en yaygın 1009. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1009. ad ise Judson ismi. TÜMAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1007. Stella 1008. Luz 1009. Judson 1010. Emery 1011. Cole isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜMAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜMAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜMAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜMAY İsminin Yazılışı:

-..---.--.--

Denizcilik Alfabesinde TÜMAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜMAY İsminin Barkod Yazılışı:

TÜMAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜMAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜMAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜMAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ümay) göre tümay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (may) göre tümay ile Uyumlu İsimler :

simay emay cemay

Son 2 harfine (ay) göre tümay ile Uyumlu İsimler :

tuncay gülay turgay oktay koray tülay nuray ilkay olcay nilay kubilay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay sevilay giray yıldıray gökay özay atalay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray altay boray ışılay kutlay akay okay orbay baturay dilay esmeray türkay beray seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray selay setenay sılay alpgiray talay bediray benay bilgütay bilsay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ TÜMAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tüma) göre TÜMAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (tüm) göre TÜMAY ile Uyumlu İsimler :

tümer

İlk 2 harfine () göre TÜMAY ile Uyumlu İsimler :

tülay tülin türkan türker türkay türkiz türesin tüzün türköz türel tünay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜMAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'tü' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

tülay türkay tünay

't' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

tuncay turgay tugay tunay tanay talay

TÜMAY isminin Anlamı

TÜMAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜMAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜMAY + Anlam" veya "TÜMAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜMAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜMAY adını oluşturan T, Ü, M, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

T
Ü
M
A
Y
TOPLAM
24
26
16
1
28
95

TÜMAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1887. gülbanu, 1888. semray, 1889. tümay, 1890. levent, 1891. alaattin, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

levent alaattin sermet ersoy nilgün zekiye gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder