TÜREL İsim Raporu:

TÜREL Adının Yaygınlığı

TÜREL Türkiye'de en çok kullanılan 1704. isim (... 1702. hürcan, 1703. sezi, 1704. türel, 1705. macir, 1706. mahmur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı TÜREL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

TÜREL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 00:42 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin TÜREL olduğu ve TÜREL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TÜREL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda TÜREL yaşadığını tahmin ediyoruz.

TÜREL Türkiye'nin en yaygın 1704. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1704. ad ise Rowland ismi. TÜREL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1702. Fern 1703. Sumner 1704. Rowland 1705. Griffith 1706. Drake isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TÜREL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TÜREL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TÜREL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TÜREL İsminin Yazılışı:

-..-.-...-..

Denizcilik Alfabesinde TÜREL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TÜREL İsminin Barkod Yazılışı:

TÜREL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TÜREL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TÜREL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TÜREL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ürel) göre türel ile Uyumlu İsimler :

gürel sürel

Son 3 harfine (rel) göre türel ile Uyumlu İsimler :

erel zerel

Son 2 harfine (el) göre türel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel aysel yüksel veysel gürsel göksel nursel zeynel tansel ersel şenel ezel günsel mürsel tuncel cansel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel izbel şemvel birsel minel neytel

BAŞ HARFLERİ TÜREL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (türe) göre TÜREL ile Uyumlu İsimler :

türesin

İlk 3 harfine (tür) göre TÜREL ile Uyumlu İsimler :

türkan türker türkay türkiz türköz

İlk 2 harfine () göre TÜREL ile Uyumlu İsimler :

tülay tülin tümer tümay tüzün tünay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TÜREL İLE UYUMLU İSİMLER:

'tü' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

't' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

tuğrul tansel tuncel temel tanıl tangül turul

TÜREL isminin Anlamı

TÜREL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TÜREL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TÜREL + Anlam" veya "TÜREL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TÜREL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TÜREL adını oluşturan T, Ü, R, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

T
Ü
R
E
L
TOPLAM
24
26
21
6
15
92

TÜREL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1818. güzin, 1819. kifayet, 1820. türel, 1821. mahmut, 1822. mergül, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet mahmut mergül mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün