MERGÜL İsim Raporu:

MERGÜL Adının Yaygınlığı

MERGÜL Türkiye'de en çok kullanılan 1729. isim (... 1727. mensure, 1728. meram, 1729. mergül, 1730. mihriye, 1731. mintaze, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MERGÜL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MERGÜL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:28 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin MERGÜL olduğu ve MERGÜL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MERGÜL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MERGÜL yaşadığını tahmin ediyoruz.

MERGÜL Türkiye'nin en yaygın 1729. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1729. ad ise Gerhard ismi. MERGÜL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1727. Darwin 1728. Elyse 1729. Gerhard 1730. Masood 1731. Merlin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MERGÜL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MERGÜL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MERGÜL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MERGÜL İsminin Yazılışı:

--..-.--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde MERGÜL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MERGÜL İsminin Barkod Yazılışı:

MERGÜL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MERGÜL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MERGÜL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MERGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ergül) göre mergül ile Uyumlu İsimler :

ergül sergül

Son 4 harfine (rgül) göre mergül ile Uyumlu İsimler :

birgül nurgül

Son 3 harfine (gül) göre mergül ile Uyumlu İsimler :

ayşegül gül songül özgül şengül aygül esengül bengül fatmagül nilgül sevgül yurdagül arzugül dudugül edagül nesligül begül betigül hurigül hepgül tangül yaşagül ilkgül ümmügül yoncagül

Son 2 harfine (ül) göre mergül ile Uyumlu İsimler :

betül gönül aytül eylül ödül övül behlül

BAŞ HARFLERİ MERGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (mergü) göre MERGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (merg) göre MERGÜL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mer) göre MERGÜL ile Uyumlu İsimler :

merve meral mert meryem meriç merih merter mervan meram merdan mertcan merva

İlk 2 harfine (me) göre MERGÜL ile Uyumlu İsimler :

mehmet metin meltem mesut mehtap melike melek mete melih mevlüt melis melahat mehdi meliha medine melik menderes menekşe metehan mecit mehlika melda melisa mehpare mediha mennan methiye mevhibe mensuri mebruke medaim medet medih mefkür mehman mehriye mehser mehveş melise memduh mensure memiş medar mefaret mefkure meftune mehmetcan mehri meleknaz melikşah memduha memnune mensur mesude mevzi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MERGÜL İLE UYUMLU İSİMLER:

'me' ile başlayıp 'ül' ile Biten İsimler :

'm' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

meral mikail mürsel mübeccel manol minel

MERGÜL isminin Anlamı

MERGÜL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MERGÜL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MERGÜL + Anlam" veya "MERGÜL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MERGÜL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MERGÜL adını oluşturan M, E, R, G, Ü, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 92:

M
E
R
G
Ü
L
TOPLAM
16
6
21
8
26
15
92

MERGÜL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1820. türel, 1821. mahmut, 1822. mergül, 1823. mücahit, 1824. sabriye, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 92 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nuray ruşen aykut alpaslan aynur çetinay güniz volkan güzin kifayet türel mahmut mücahit sabriye seyit yakut yarkın zühre şehriban nezhet arzum demirkan bengisu ferahnaz gülberk ilkgün nefishan kutay mihrican münir gülün