MÜRSEL İsim Raporu:

MÜRSEL Adının Yaygınlığı

MÜRSEL Türkiye'de en çok kullanılan 1083. isim (... 1081. murad, 1082. müjdat, 1083. mürsel, 1084. nadire, 1085. nafi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı MÜRSEL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

MÜRSEL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:47 itibariyle yaklaşık 9,026 kişinin isminin MÜRSEL olduğu ve MÜRSEL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MÜRSEL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 MÜRSEL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MÜRSEL sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MÜRSEL Türkiye'nin en yaygın 1083. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1083. ad ise Youssef ismi. MÜRSEL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1081. Marcel 1082. Augustine 1083. Youssef 1084. Maryann 1085. Marla isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MÜRSEL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MÜRSEL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MÜRSEL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MÜRSEL İsminin Yazılışı:

--..-.-......-..

Denizcilik Alfabesinde MÜRSEL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MÜRSEL İsminin Barkod Yazılışı:

MÜRSEL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MÜRSEL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MÜRSEL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MÜRSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ürsel) göre mürsel ile Uyumlu İsimler :

gürsel

Son 4 harfine (rsel) göre mürsel ile Uyumlu İsimler :

nursel ersel birsel

Son 3 harfine (sel) göre mürsel ile Uyumlu İsimler :

aysel yüksel veysel göksel tansel günsel cansel

Son 2 harfine (el) göre mürsel ile Uyumlu İsimler :

sibel emel yücel zeynel şenel ezel gürel tuncel öncel mübeccel temel adıgüzel sonel ecmel türel sürel izbel şemvel erel minel neytel zerel

BAŞ HARFLERİ MÜRSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (mürse) göre MÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (mürs) göre MÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (mür) göre MÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

mürüvvet

İlk 2 harfine () göre MÜRSEL ile Uyumlu İsimler :

müge müjgan münevver müfit müzeyyen mücahit mümin mümtaz müberra müjde müşerref mükerrem münire müjdat müslüm müyesser mübeccel münci müşfik mübin mücadele müferet mülazım müseyip müslime müzekker mübariz mücella mücevher mücteba müfide mülkiye münir müzeher

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MÜRSEL İLE UYUMLU İSİMLER:

'mü' ile başlayıp 'el' ile Biten İsimler :

mübeccel

'm' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

meral mikail mergül manol minel

MÜRSEL isminin Anlamı

MÜRSEL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MÜRSEL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MÜRSEL + Anlam" veya "MÜRSEL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MÜRSEL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MÜRSEL adını oluşturan M, Ü, R, S, E, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 106:

M
Ü
R
S
E
L
TOPLAM
16
26
21
22
6
15
106

MÜRSEL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2138. servet, 2139. müferet, 2140. mürsel, 2141. nevrez, 2142. nurcihan, ... Toplam 27 ismin aritmetik toplamı 106 (Binde 10.92 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zeynep günseli hayriye servet müferet nevrez nurcihan nursel nüvit rukiye songül sevgün tosun tunçalp zerrin soysal alpgiray rüzgar cantürk ferudun kamuray muhlise sevdiye sülün tayfur ismailhan