MÜJDE İsim Raporu:

MÜJDE Adının Yaygınlığı

MÜJDE Türkiye'de en çok kullanılan 851. isim (... 849. menekşe, 850. müberra, 851. müjde, 852. müşerref, 853. naz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı MÜJDE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

MÜJDE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 20:11 itibariyle yaklaşık 15,313 kişinin isminin MÜJDE olduğu ve MÜJDE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MÜJDE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MÜJDE yaşadığını tahmin ediyoruz.

MÜJDE Türkiye'nin en yaygın 851. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 851. ad ise Hilary ismi. MÜJDE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 849. Charlene 850. Ashraf 851. Hilary 852. Cyril 853. Sudha isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MÜJDE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MÜJDE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MÜJDE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MÜJDE İsminin Yazılışı:

--..-.----...

Denizcilik Alfabesinde MÜJDE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MÜJDE İsminin Barkod Yazılışı:

MÜJDE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MÜJDE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MÜJDE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MÜJDE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (üjde) göre müjde ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (jde) göre müjde ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (de) göre müjde ile Uyumlu İsimler :

gözde hande feride halide zübeyde güzide hamide asude jülide cahide nahide zahide nadide sevde azade gülde gülzade ahude hüdeyde raşide vahide sacide bade belde cavide kaside maide mesude müfide naide nüvide orkide reşide rüveyde saide sevinde özde

BAŞ HARFLERİ MÜJDE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (müjd) göre MÜJDE ile Uyumlu İsimler :

müjdat

İlk 3 harfine (müj) göre MÜJDE ile Uyumlu İsimler :

müjgan

İlk 2 harfine () göre MÜJDE ile Uyumlu İsimler :

müge münevver müfit müzeyyen mücahit mümin mümtaz müberra müşerref mükerrem mürüvvet münire mürsel müslüm müyesser mübeccel münci müşfik mübin mücadele müferet mülazım müseyip müslime müzekker mübariz mücella mücevher mücteba müfide mülkiye münir müzeher

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MÜJDE İLE UYUMLU İSİMLER:

'mü' ile başlayıp 'de' ile Biten İsimler :

müfide

'm' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

merve mine melike mete müge makbule medine menekşe münire mehpare methiye mevhibe miyase mahmure mebruke mehriye melise mensure mihriye mintaze mücadele müslime maide mefkure meftune memnune mesude muhibe muhlise muhsine munise muradiye mülkiye

MÜJDE isminin Anlamı

MÜJDE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MÜJDE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MÜJDE + Anlam" veya "MÜJDE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MÜJDE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MÜJDE adını oluşturan M, Ü, J, D, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

M
Ü
J
D
E
TOPLAM
16
26
13
5
6
66

MÜJDE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 872. havva, 873. mehman, 874. müjde, 875. nafiz, 876. nagihan, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman nafiz nagihan nazif nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale