NAZİF İsim Raporu:

NAZİF Adının Yaygınlığı

NAZİF Türkiye'de en çok kullanılan 779. isim (... 777. medine, 778. nagihan, 779. nazif, 780. neriman, 781. orkun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı NAZİF ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

NAZİF adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:42 itibariyle yaklaşık 17,997 kişinin isminin NAZİF olduğu ve NAZİF isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZİF isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZİF yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZİF Türkiye'nin en yaygın 779. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 779. ad ise Lourdes ismi. NAZİF adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 777. Lesley 778. Wei 779. Lourdes 780. Jerald 781. Camille isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZİF isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZİF İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZİF İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZİF İsminin Yazılışı:

-..---......-.

Denizcilik Alfabesinde NAZİF İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZİF İsminin Barkod Yazılışı:

NAZİF ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZİF adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZİF KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nazife

SON HARFLERİ NAZİF İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (azif) göre nazif ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (zif) göre nazif ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (if) göre nazif ile Uyumlu İsimler :

elif arif akif latif raif kaşif şerif abdüllatif nasif

BAŞ HARFLERİ NAZİF İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nazi) göre NAZİF ile Uyumlu İsimler :

nazife nazik nazire naziye nazime

İlk 3 harfine (naz) göre NAZİF ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nazım nazmiye nazmi naz nazır nazar

İlk 2 harfine (na) göre NAZİF ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZİF İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'if' ile Biten İsimler :

nasif

'n' ile başlayıp 'f' ile Biten İsimler :

nayıf

NAZİF isminin Anlamı

NAZİF Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZİF isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZİF + Anlam" veya "NAZİF isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZİF ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZİF adını oluşturan N, A, Z, İ, F harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 66:

N
A
Z
İ
F
TOPLAM
17
1
29
12
7
66

NAZİF ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 875. nafiz, 876. nagihan, 877. nazif, 878. nehir, 879. ilhami, ... Toplam 45 ismin aritmetik toplamı 66 (Binde 18.2 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haydar tolga akgün armağan aşkın başaran beyza bilgin cezmi elvan ferrah fikri gökben halise semih havva mehman müjde nafiz nagihan nehir ilhami rahime salim sanlı sebahat selen semra enbiya vefik yegane islam zelal barkın cavidan neval karani merdan minel olgu rahman sevde simla şelale