NAZ İsim Raporu:

NAZ Adının Yaygınlığı

NAZ Türkiye'de en çok kullanılan 853. isim (... 851. müjde, 852. müşerref, 853. naz, 854. nazife, 855. nejdet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı NAZ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

NAZ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:05 itibariyle yaklaşık 15,318 kişinin isminin NAZ olduğu ve NAZ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 17.09 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 5,917 NAZ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAZ sayısı her yıl 45 kişi artıyor.

NAZ Türkiye'nin en yaygın 853. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 853. ad ise Sudha ismi. NAZ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 851. Hilary 852. Cyril 853. Sudha 854. Mike 855. Rama isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZ İsminin Yazılışı:

-..---..

Denizcilik Alfabesinde NAZ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZ İsminin Barkod Yazılışı:

NAZ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nazlı nazan nazım nazmiye nazmi nazif şehnaz nazife binnaz nazik nazire naziye nazır nazar selvinaz aynaz canselvinaz elifnaz ferahnaz meleknaz nazime

SON HARFLERİ NAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (az) göre naz ile Uyumlu İsimler :

yılmaz mümtaz feyyaz solmaz kiraz korkmaz ılgaz gülbeyaz poyraz

BAŞ HARFLERİ NAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (na) göre NAZ ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım namık naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'z' ile Biten İsimler :

nafiz nergiz nafız nevhiz nevrez nevroz nurdeniz

NAZ isminin Anlamı

NAZ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZ + Anlam" veya "NAZ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZ adını oluşturan N, A, Z harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 47:

N
A
Z
TOPLAM
17
1
29
47

NAZ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 239. kader, 240. ahude, 241. naz, 242. ilke, 243. inan, ... Toplam 17 ismin aritmetik toplamı 47 (Binde 6.88 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ajlan akkan asena ayan berna cenap fadime oya gonca kader ahude ilke inan refia arife değer