NAMIK İsim Raporu:

NAMIK Adının Yaygınlığı

NAMIK Türkiye'de en çok kullanılan 436. isim (... 434. seval, 435. nazım, 436. namık, 437. orçun, 438. samet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı NAMIK ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

NAMIK adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:06 itibariyle yaklaşık 46,027 kişinin isminin NAMIK olduğu ve NAMIK isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAMIK adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 987 NAMIK yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NAMIK sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

NAMIK Türkiye'nin en yaygın 436. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 436. ad ise Smith ismi. NAMIK adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 434. Ted 435. Alfredo 436. Smith 437. Bonnie 438. Derek isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAMIK isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAMIK İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAMIK İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAMIK İsminin Yazılışı:

-..---..-.-

Denizcilik Alfabesinde NAMIK İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAMIK İsminin Barkod Yazılışı:

NAMIK ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAMIK adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAMIK KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAMIK İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (amık) göre namık ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (mık) göre namık ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ık) göre namık ile Uyumlu İsimler :

tarık sadık ışık sıddık

BAŞ HARFLERİ NAMIK İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (namı) göre NAMIK ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nam) göre NAMIK ile Uyumlu İsimler :

nami

İlk 2 harfine (na) göre NAMIK ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nalan naci nazım naciye nadir nail naim nazmiye nazmi nagihan nazif naz nazife nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye narin nazik nazire naziye nadide naile nazır nadile nafız naser nasibe nasıh nazar nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf nazime

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAMIK İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'ık' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'k' ile Biten İsimler :

nazik nilberk

NAMIK isminin Anlamı

NAMIK Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAMIK isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAMIK + Anlam" veya "NAMIK isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAMIK ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAMIK adını oluşturan N, A, M, I, K harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 59:

N
A
M
I
K
TOPLAM
17
1
16
11
14
59

NAMIK ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 593. sait, 594. meriç, 595. namık, 596. peri, 597. saadet, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 59 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

melih ünal rafet almıla asude bayhan bengü efsane eftale egemen meral erdil erkan fethi nigar süha hanifi heval ışık latif lider sait meriç peri saadet seçil vahap ilkan ishak akalın ataol boran diler ercin fetih nasif özde