NAZİFE İsim Raporu:

NAZİFE Adının Yaygınlığı

NAZİFE Türkiye'de en çok kullanılan 854. isim (... 852. müşerref, 853. naz, 854. nazife, 855. nejdet, 856. nida, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı NAZİFE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

NAZİFE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:27 itibariyle yaklaşık 15,327 kişinin isminin NAZİFE olduğu ve NAZİFE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NAZİFE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NAZİFE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NAZİFE Türkiye'nin en yaygın 854. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 854. ad ise Mike ismi. NAZİFE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 852. Cyril 853. Sudha 854. Mike 855. Rama 856. Cyrus isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NAZİFE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NAZİFE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NAZİFE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NAZİFE İsminin Yazılışı:

-..---......-..

Denizcilik Alfabesinde NAZİFE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NAZİFE İsminin Barkod Yazılışı:

NAZİFE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NAZİFE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NAZİFE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NAZİFE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (azife) göre nazife ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (zife) göre nazife ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ife) göre nazife ile Uyumlu İsimler :

hanife şerife latife arife afife akife

Son 2 harfine (fe) göre nazife ile Uyumlu İsimler :

efe arefe gülfe huzeyfe

BAŞ HARFLERİ NAZİFE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (nazif) göre NAZİFE ile Uyumlu İsimler :

nazif

İlk 4 harfine (nazi) göre NAZİFE ile Uyumlu İsimler :

nazik nazire naziye nazime

İlk 3 harfine (naz) göre NAZİFE ile Uyumlu İsimler :

nazlı nazan nazım nazmiye nazmi naz nazır nazar

İlk 2 harfine (na) göre NAZİFE ile Uyumlu İsimler :

nalan naci namık naciye nadir nail naim nagihan nagehan nabi nahide naki nahit nadire nafi nafiz naime nasuh nadiye nafiye nami narin nadide naile nadile nafız naser nasibe nasıh nadircan nafı nahi naide nasif natali nayıf

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NAZİFE İLE UYUMLU İSİMLER:

'na' ile başlayıp 'fe' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

neşe naciye nazmiye nuriye nezihe nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NAZİFE isminin Anlamı

NAZİFE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NAZİFE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NAZİFE + Anlam" veya "NAZİFE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NAZİFE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NAZİFE adını oluşturan N, A, Z, İ, F, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

N
A
Z
İ
F
E
TOPLAM
17
1
29
12
7
6
72

NAZİFE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1111. gülen, 1112. melisa, 1113. nazife, 1114. nevra, 1115. rasim, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler