İDRİS İsim Raporu:

İDRİS Adının Yaygınlığı

İDRİS Türkiye'de en çok kullanılan 497. isim (... 495. sercan, 496. süreyya, 497. idris, 498. birgül, 499. buğra, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı İDRİS ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

İDRİS adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:14 itibariyle yaklaşık 39,717 kişinin isminin İDRİS olduğu ve İDRİS isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İDRİS isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İDRİS yaşadığını tahmin ediyoruz.

İDRİS Türkiye'nin en yaygın 497. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 497. ad ise Ashley ismi. İDRİS adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 495. Mohan 496. Tom 497. Ashley 498. Tony 499. Alejandro isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İDRİS isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İDRİS İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İDRİS İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İDRİS İsminin Yazılışı:

..-...-......

Denizcilik Alfabesinde İDRİS İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İDRİS İsminin Barkod Yazılışı:

İDRİS ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İDRİS adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İDRİS KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İDRİS İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (dris) göre idris ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ris) göre idris ile Uyumlu İsimler :

tomris

Son 2 harfine (is) göre idris ile Uyumlu İsimler :

enis halis melis nergis muhlis nüvis gülhis reis

BAŞ HARFLERİ İDRİS İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (idri) göre İDRİS ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (idr) göre İDRİS ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (id) göre İDRİS ile Uyumlu İsimler :

idil

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İDRİS İLE UYUMLU İSİMLER:

'id' ile başlayıp 'is' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 's' ile Biten İsimler :

ilyas

İDRİS isminin Anlamı

İDRİS Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İDRİS isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İDRİS + Anlam" veya "İDRİS isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İDRİS ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İDRİS adını oluşturan İ, D, R, İ, S harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

İ
D
R
İ
S
TOPLAM
12
5
21
12
22
72

İDRİS ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1124. tijen, 1125. yalın, 1126. idris, 1127. ülgen, 1128. incihan, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler