NEVRA İsim Raporu:

NEVRA Adının Yaygınlığı

NEVRA Türkiye'de en çok kullanılan 723. isim (... 721. meliha, 722. muhlis, 723. nevra, 724. ilhami, 725. oytun, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,207 kişiden birinin adı NEVRA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.24.

NEVRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 08:40 itibariyle yaklaşık 21,597 kişinin isminin NEVRA olduğu ve NEVRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 285 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEVRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEVRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEVRA Türkiye'nin en yaygın 723. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 723. ad ise Bert ismi. NEVRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 721. Harlan 722. Laurel 723. Bert 724. Monroe 725. Ming isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEVRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEVRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEVRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEVRA İsminin Yazılışı:

-.....-.-..-

Denizcilik Alfabesinde NEVRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEVRA İsminin Barkod Yazılışı:

NEVRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEVRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEVRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

nevrah

SON HARFLERİ NEVRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evra) göre nevra ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (vra) göre nevra ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ra) göre nevra ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra bora kübra dilara buğra büşra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara azra buhara nora sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ NEVRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nevr) göre NEVRA ile Uyumlu İsimler :

nevriye nevrez nevrah nevroz

İlk 3 harfine (nev) göre NEVRA ile Uyumlu İsimler :

nevzat nevin nevim nevhiz nevil neval nevhan

İlk 2 harfine (ne) göre NEVRA ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin neşe nedim necdet necati nejat necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nedime nergiz nerime nesligül neslim nezail nezire neşem nezhet nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEVRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ra' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

necla nida nilda nejla nesma nora

NEVRA isminin Anlamı

NEVRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEVRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEVRA + Anlam" veya "NEVRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEVRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEVRA adını oluşturan N, E, V, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

N
E
V
R
A
TOPLAM
17
6
27
21
1
72

NEVRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1112. melisa, 1113. nazife, 1114. nevra, 1115. rasim, 1116. selami, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife rasim selami sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler